Boris Brincko sa vracia do Popradu

Mladý obranca sa po troch rokoch vo Francúzsku vrátil do materského klubu.

23-ročný obranca rozšíri obranné rady HK Poprad. „Klub o mňa prejavil záujem, čo ma veľmi potešilo a s radosťou som sa vrátil do Popradu, pretože mi je stále blízky. Spravím maximum, aby som trénerov presvedčil o mojich schopnostiach a usadil sa napevno v prvom tíme. To je moja hlavná priorita, dostať sa a udržať v prvom tíme Popradu. Tri roky vo Francúzsku mi pomohli k tomu, že sa vraciam skúsenejší a vyhranejší,“ povedal po svojom návrate pod Tatry.

O dôvodoch, prečo klub oslovil svojho odchovanca a aké ma od neho očakávania sa vyjadril aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi: „Je to mladý obranca, náš odchovanec, ktorý hral pravidelne francúzsku ligu, ktorá ma svoju kvalitu. Myslím si, že po troch rokoch prišiel čas mu dať šancu v extralige a verím, že svojimi schopnosťami sa dokáže presadiť v A-tíme Popradu. Boris je pracovitý obranca s dobrou postavou a verím, že nám pomôže.“

Boris Brincko doposiaľ odohral v slovenskej extralige 30 zápasov, v ktorých strelil jeden gól. Štarty absolvoval v drese Popradu a slovenskej dvadsiatky. Zažil aj krátkodobé hosťovania v prvoligových Michalovciach a francúzskom Nantes. Posledné tri sezóny bol stabilnou súčasťou tímu z Nice, kde v 106 zápasoch nazbieral 18 bodov za 4 góly a 14 asistencií.