Buzzeo zostrelil Zvolen dve minúty pred koncom zápasu

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Pred dnešným zápasom si prevzal dres pri príležitosti odohraného zápasu č. 500 Radomír Heizer. Kamzíci sa pustili od úvodu do lídra tabuľky nekompromisne. Už v 3. minúte pekne vykrúžil s pukom medzi kruhy Buzzeo a jeho strieľanú prihrávku usmernil za Tomeka Kundrík – 1:0. V 5. minúte najprv prekazil únik dvaja na jedného zvolenský obranca, Takáč so Zagrapanom však pokračovali v útočnej snahe, ktorá priniesla peknú prihrávku spoza bránky medzi kruhy a Zagrapan z prvej nezaváhal – 2:0. Hostia mohli znížiť v 17. minúte, Kytnár však bol už blízko Nechvátala a tak strela z uhla trafila iba tyčku.

V 24. minúte zatvoril Zvolen domácich na dlhšie v ich pásme, Obdržálek zachytil pokus o vyhodenie puku, nahral medzi kruhy Zuzinovi a ten prestrelil Nechvátala – 2:1. O tri minúty neskôr unikol Šišovský a jeho strela prepadla za domáceho gólmana – 2:2. Bližšie k vedúcemu gólu mali v 37. minúte hostia, Zuzina však krásne vychytal Nechvátal.

Tretia tretina bola lepšia zo strany Zvolena, okrem Kytnárovej strely a perfektného semafóru od Nechvátala v 54. minúte si však väčšiu šancu nevypracoval. Keď to už vyzeralo na predĺženie, Poprad zavrel hostí v ich pásme, Zagrapanov puk doskákal medzi kruhy a do neho sa poriadne oprel Buzzeo a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 3:2.

Góly: 3. Kundrík (Buzzeo, Fabian), 5. Zagrapan (Takáč), 58. Buzzeo (Zagrapan) – 24. Zuzin (Obdržálek, Hraško), 27. Šišovský (Fraser, Vandane)

Rozhodovali: Kalina, Babic – Gajan, Árkovics

Vylúčení: 4:6, navyše Salija 10 min. za nešportové správanie, presilovky a oslabenia 0:0

1 468 divákov

HK Poprad: Nechvátal (Vošvrda) – Miner, Brejčák, Ťavoda, Salija, Petran, Fabian, Erving – Bondra, Heizer, Miller – Takáč, Zagrapan, Svitana – Buzzeo, Kundrík, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš – Paločko

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Poyhonen, Fraser, Vandane, Hraško, Ružička, Ulrych, P. Marcinek – Vandas, Kytnár, Handlovský – Obdržálek, Mitchell, Zuzin – Kelemen, Petráš, Šišovský – Roman, Holovič, Andrisík

iZlato najlepší hráč zápasu: Kevin Miller – Milan Kytnár

František Štolc ml. (asistent trénera HK Poprad) – My sme zahrali prvú tretinu veľmi dobre, súpera sme dobrou hrou možno aj prekvapili. Potom sme si však mysleli, že to pôjde samo. Zvolen zvýšil obrátky a dokázal vyrovnať. V tretej tretine sme chceli hrať zodpovedne, aby sme nedostali gól. Po šťastnom odraze sme strelili víťazný gól a túto výhru si veľmi ceníme.

Andrej Podkonický (tréner HKM Zvolen) – Dnes sme nezachytili úvod, prvých päť minút sme boli statickí a Poprad dal dva góly. Potom sme sa z toho zobudili a začali hrať hokej. Druhá tretina bola aktívnejšia, mali sme šance, dali sme dva góly. Aj keď Poprad v tretej tretine mal tiež šance, mali sme ich viac a mali sme dať gól my. Dostali sme gól dve minúty pred koncom po chybe, to sa nesmie stávať.