Bystrica dostala doma od Popradu poltucet

HC´05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

Hokejisti HC´05 B. Bystrica prehrali v 24. kole Tipos extraligy s HK Poprad 2:6 a utrpeli deviatu prehru z desiatich zápasov.

Góly: 12. Fossier (Carwell, G. Gabor), 33. Bubela (Šoltés, Ščerbak) – 4. Rymsha (Livingston, P. Svitana), 20. Arniel (Drgoň, Skokan), 26. Arniel (Ulrych, Ully), 29. Mešár (Ully, Arniel), 57. Ully, 59. Brejčák (Svitana, Drgoň)

Rozhodovali: Goga, M. Valach – Knižka, Synek

Vylúčení: 8:6, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0

Zostavy:

Banská Bystrica: Gajan (29. Belányi) – Kostromitin, Breton, Ďurkech, Ďatelinka, Cardwell, Boldižár, Žiak – Fossier, Berger, Kabáč – Melcher, Tamáši, G. Gabor – Ščerbak, Bubela, Šoltés – Vašaš, Sojka, K. Jendroľ

Poprad: Tomek – Rymsha, Dalhuisen, Drgoň, Brejčák, Demo, Ulrych, M. Mešár – Ully, Arniel, Bondra – Svitana, Skokan, Livingston – Valigura, Bjalončík, Mešár – Jevoš, Mlynarovič, Handlovský

Hlasy po zápase:

Ivan Droppa, tréner B. Bystrice: Predvedená hra nenapovedá výsledku. Musíme si však priznať, že v kritických momentoch zápasu sme boli nedisciplinovaní a pykali sme za to gólmi. Porazila nás viac menej naša zlá disciplína. Mali sme veľa vyložených šancí, aj v presilovkách, ale brankár Popradu vychytal čo sa len dalo. Hrali sme celkom dobre v obrannom pásme, aj prechod do útoku bol dobrý. Videl som i pozitívne veci, len disciplína nás zrážala na kolenách.

Corey Neilson, tréner Popradu: Od úvodu sme hrali viacmenej v našom obrannom pásme, ale mali sme veľmi dobré presilovky a výborne nám zachytal brankár. Pravdepodobne to boli hlavné rozdiely, vďaka ktorým sme si vypracovali náskok. V tretej tretine sme chceli hrať trochu defenzívnejšie, postrážiť si vedenie a hroziť z brejkov. To sa nám podarilo a preto si odnášame výhru.