Aukcia dresov z Tatranského pohára
10. októbra 2017
Kamzíkov trápi maródka
11. októbra 2017

Ďalšie zvučné meno v popradskom útoku

Vedeniu HK Poprad sa podaril ďalší veľký podpisový úlovok. Kamzíkom sa totiž stal dvadsaťšesťročný Juraj Majdan.

Odchovanec Dubnického hokeja prežil hokejovo najťažšie obdobie kariéry práve počas tohto leta, počas ktorého sa rozhodol preraziť v ruskom klube Metalurg Novokuznetsk. “Do tohto klubu som sa vybral s Brunom Mrázom. Dohodnuté veci spred nášho príchodu sa však nepretavili do skutočnosti. Odohral som len prípravné zápasy, už počas ktorých sa vymenilo komplet celé vedenie klubu spolu s trénermi. Aj keď bola možnosť tam ostať, volil som odchod. Bolo to tam veľmi divoké, veď vo vedení boli traja či štyria generálni manažéri. Čistky sa robia všade, ak nie je spokojnosť, ale týždeň pred ligou, to bola riadna životná skúsenosť. Ja si však myslím, že v iných kluboch to nie je až také zlé. Toto bola skôr náhoda. Poznám chalanov, ktorí majú aj vo VHL veľmi slušné podmienky a kľud na hokej,” opisuje Juraj svoje negatívne zaujímavé leto.

Celé tieto peripetie mali za následok, že súťažný ročník začne až takmer v polke októbra. “Nový agent mi hľadal angažmán, no štyri týždne som len sedel doma a čakal. Stále sa nenašlo nič konkrétne zo zahraničia. Z našej najvyššej súťaže bolo viacero ponúk, no dohodol som sa v Poprade, kde som s podmienkami spokojný a vyhovuje mi to tu. Ešte včera som mal ponuku z Česka, no už som to nechcel všetko meniť.” Člen českého majstrovského tímu HC Litvinov zo sezóny 2014/15 prichádza dobre pripravený. Až na desať dní v Rusku, kedy mohol využívať len posilňovňu, toho natrénoval viac ako dosť. “Ja som bol na ľade prakticky každý deň. Buď som si platil ľad v Bratislave sám, alebo som chodil trikrát do týždňa hrávať zápasy s legendami okolo Ľuba Višňovského či Mira Šatana. Poviem vám, to tempo ma prekvapilo. Mám aj vlastného kondičného trénera, čiže po tejto stránke sa nieje čoho obávať. Preto som mohol prísť do Popradu s tými najvyššími cieľmi, ktoré máme s vedením spoločné.”

177 cm vysoký krídelík pôsobil v mládežníckom veku v rodnej Dubnici a Skalici. Následne sa presunul do Litvínova, kde už ako osemnásťročný odohral celú extraligovú sezónu. V miestnom klube vydržal nakoniec až osem sezón, počas ktorých nastúpil v najvyššej súťaži v 319 zápasoch. Počas tohto obdobia sa zúčastnil aj MS do 18 a 20 rokov (vyhlásený za jedného z troch najlepších hráčov nášho výberu). Následne sa presunul na jednu sezónu do Banskej Bystrice, kde bodovo explodoval a zaznamenal priemer jedného bodu na zápas v základnej časti. Minulú sezónu pôsobil vo Zvolene. V našej extralige doteraz odohral 119 duelov s bilanciou 39 gólov a 65 asistencií. Je desaťnásobným seniorským reprezentantom Slovenska.

Juraj by sa mal už zajtra objaviť v zápase Vyšehradského pohára v drese s číslom 9.

Facebook komentáre