Daniel Brejčák ostáva pod Tatrami

Tridsaťtriročný odchovanec popradského hokeja predĺžil zmluvu s Popradom o jeden rok.

Skupina popradských odchovancov sa rozšírila o ďalšieho člena. Samotný Daniel Brejčák je rád, že môže ostať doma. „Rokovania boli neobvykle dlhé, ale na dobré sa čaká, no dopadlo to dobre a ja som šťastný, že ostávam doma,“ vyjadril sa na úvod šikovný obranca. Nad ďalšími ponukami ani neuvažoval. „Ja som veril, že sa dohodneme a nechcel som riešiť iné veci. Som tu doma a ako každý hovorí, že máme tu nedokončenú robotu, tak ju treba dokončiť,“ vyhlásil.

U Brejčáka pôjde už o štvrtú sezónu za sebou v Poprade, po tom, čo sa domov vrátil z pôsobenia v Žiline v sezóne 2016/2017. V kabíne sa tento skúsený zadák radí medzi najstarších a najskúsenejších hráčov a verí, že pomôže mladším hráčom. „Určite dám chalanom zabrať! (smiech) Samozrejme, ja rád odovzdám moje skúsenosti a budem veľmi rád, ak uvidím, keď si to vezmú k srdcu a budú na sebe makať, sú tú mladí šikovní chlapci.“

Ambície do sezóny neskrýva, mrzí ho tá vlaňajšia.  „V Poprade nám ten titul doteraz súdený nebol. Myslím si, že Poprad si titul už zaslúži. Vedie k tomu dlhá a náročná cesta. Klamal by som, keby poviem, že nemám cieľ vyhrať s Popradom majstrovský pohár. Treba ísť skromne krok po kroku a verím tomu, že tento tím bude schopný naplniť ambície. Je to ako domček z kariet, stratíte kartu a môže sa všetko zrútiť. Hlavne nech nám praje zdravie a nech je v kabíne pohodička,“ zakončil rozhovor Brejčák.

Daniel Brejčák v minulosti na Slovensku obliekal dresy nielen materského Popradu, ale aj Kežmarku, Košíc a Žiliny. Okrem spomínaných destinácii zakotvil na pár zápasov aj v Taliansku v tíme Kaltern/Caldaro. Vlaňajší rok opäť zastával v kabíne rolu asistenta kapitána a v 46 dueloch si na konto pripísal 1 gól a k nemu pridal 11 asistencií. U Brejčáka pôjde o desiatu seniorskú sezónu v modrobielom drese.