Ďakujeme
8. apríla 2019
Roman Stantien: Nemali sme väčšie výkyvy
8. apríla 2019

Dávid Bondra: Chcem sa prebojovať na šampionát

Slovenská hokejová reprezentácia pokračuje v príprave na Majstrovstvá sveta IIHF 2019 v Bratislave a v Košiciach (10. – 26. 5. 2019). Zverencov trénera Craiga Ramsayho najbližšie čaká dvojzápas proti Nemecku v rámci série Euro Hockey Challenge. V prípravnom zápase proti Švédsku sa Slovákom nedarilo, keď “trom korunkám” podľahli v Topoľčanoch 0:4. Generálny manažér Miroslav Šatan a tréner Craig Ramsay urobili niekoľko zmien v nominácii. Káder doplnili viacerí hráči z Tipsport Ligy, medzi ktorými sú aj Popradčania Dávid Bondra a Patrik Svitana. Prvý menovaný sa s nami podelil o jeho pocity.

Potešila pozvánka do reprezentácie? Očakával si to?
Samozrejme ma to potešilo. Vždy, keď dostanem pozvánku, tak som veľmi rád. Nehovorím, že som to čakal, ale stále dúfam a verím v šancu dostať sa do národného tímu.

Nomináciu robil tréner v čase, keď sme ešte hrali play off. Teraz spravil zmeny a zaradil vás do tímu.
Celé mužstvo sme mali dobrú sezónu. Škoda, že ešte nehráme. Myslím si, že sme teraz mohli byť pokojne vo finále. Táto nominácia je vďaka celému tímu, lebo bez spoluhráčov by som sám nespravil nič.

Aké máš očakávania?
Som rád, že ide aj Pinči (Patrik Svitana – pozn. autora), bude tam aj Bucko (Dávid Buc – pozn. autora), tak uvidíme, či nás tréner dá naspäť dokopy. Budem sa snažiť dostať čo najďalej, aby som sa prebojoval na domáci šampionát. Urobím všetko, čo bude chcieť tréner a mužstvo. Je to radosť hrať za Slovensko a pre mňa je to obrovská česť.

Facebook komentáre