Aukcia šesťgólovej hokejky Samuela Mlynaroviča
8. októbra 2018
Preview zápasu HK Orange 20 vs HK Poprad
9. októbra 2018

Dávid Bondra doliečuje zranenia v AquaCity Poprad

Regenerácia je v živote športovca jedným z veľmi dôležitých aspektov. Hráči HK Poprad využívajú pomoc Kryoterapie v AquaCity Poprad.

Kamzík a reprezentačný útočník Dávid Bondra nastúpil v doterajšom priebehu sezóny len na 4 súťažné duely. Zranenie ruky zo samého začiatku sezóny mu nedovolilo zasiahnuť a pomôcť tímu v ťažkých bojoch o dôležité body do tabuľky. Aktuálne je Dávid naspäť v zápasovej záťaži aj vďaka pomoci lokálnej kryoterapie v AquaCity Poprad.

Princípom lokálnej kryoterapie  je zníženie teploty postihnutých tkanív kĺbov, svalov, šliach v čo najkratšom čase. Čas trvania takéhoto zákroku je okolo 2-3 min pri malých ošetrovaných miestach,  až po 4 minúty pri veľkých plochách a kĺboch. Lokálnu kryoterapiu  je možné aplikovať až 3 x denne s prestávkami  3 – 4 hodiny. Táto liečba výrazne skracuje čas hojenia pri zraneniach pohybového aparátu: výron členku, natrhnutie achilovej šľachy, poškodenie kolenných väzov a menisku, poškodenia ramenného kĺbu, mikrotraumy svalových vláken, pomliaždeniny, pri zastaralých poškodeniach kĺbov a mäkkých tkanív, uľavuje od bolesti kĺbového, väzivového a svalového aparátu spôsobenej intenzívnym tréningom a chronickým preťažovaním.

,,Lokálna kryoterapia mi uľahčila návrat na ľad. Som rád, že aj vďaka nej som naspäť v kabíne a môžem sa venovať hokeju,” vyslovil spokojnosť s liečbou popradský krídelník. ,,Lokálnu kryoterapiu využívajú aj spoluhráči. Veľmi radi trávime voľný čas v AquaCity Poprad. Telo si vždy potrebuje oddýchnuť po ťažkom tréningu či zápase. Navyše, lokálna kryoterapia pomohla nielen mne, ale aj ostatným spoluhráčom. Mne pomohla hlavne v liečbe s mojim zranením ruky, postupom času cítim, že sa to zlepšuje.”

Následkom vystavenia sa extrémnemu chladu sa aktivujú hormóny a uvoľňujú sa telu vlastné kortikoidy v množstve potrebnom na elimináciu zápalových procesov, inhibítory bolesti, „endorfíny- hormón šťastia“, adrenalín, testosterón a rad ďalších, telu prospešných látok.

 

 

 

Facebook komentáre