Mládež povedú tréneri v novom zložení
8. mája 2019
Tatranský pohár napíše 72. kapitolu
9. mája 2019

Dávid Bondra: Nedostal by som sa tu bez spoluhráčov

Slovenskí hokejisti sa už čoskoro predstavia na domácich Majstrovstvách sveta IIHF 2019 v Bratislave a v Košiciach (10. – 26. mája). Realizačný tím slovenskej hokejovej reprezentácie na čele s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom a trénerom Craigom Ramsay zverejnil záverečnú nomináciu na šampionát. HK Poprad má v nej zastúpenie v podobe útočníka Dávida Bondru.

Popradský útočník už absolvoval premiérový šampionát v minulom ročníku. „Je to pre mňa česť, že môžem opäť reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta. Tento rok bude výnimočný, pretože hráme doma,“ teší sa z nominácie Bondra.

Do národného tímu sa pripojil hneď po skončení sezóny, s ktorým absolvoval prípravné zápasy. „Nebol by som tu bez pomoci HK Poprad, trénerského tímu a hlavne mojich spoluhráčov. V tomto roku ideme na majstrovstvá šiesti zo slovenskej Tipsport Ligy. Každý rok sa to zlepšuje,“ zamyslel sa nositeľ známeho mena.

Na klubové úlohy nadviaže aj v reprezentácii. „Moja práca v národnom tíme je jasná. Hrať jednoducho, rýchlo a fyzicky. Počas prípravných zápasov som hral veľa oslabení,“ povedal Bondra pre hkpoprad.sk a pokračoval: „Mojou úlohou je zabezpečiť, aby súper nevyužíval presilovky. V Poprade som zaznamenal aj niekoľko gólov, ale teraz je pre mňa dôležitejšie, aby sme nedostávali góly a vyvíjal som tlak na súpera. Je to taká typická „checking line“.

Facebook komentáre