Dávid Bondra sa vrátil do Popradu

Útočník s legendárnym #12 podpísal s Popradom zmluvu do konca aktuálnej sezóny.

„Som rád, že som tu. Poprad je moje rodné mesto, aj keď všade mylne uvádzajú Annapolis, Maryland. Ja sa tu vždy cítim veľmi dobre, mám tu rodinu, kamarátov, takže to pre mňa bolo ľahké rozhodnutie,“ povedal po príchode pod Tatry Dávid Bondra.

„Mojim cieľom je získať titul. Máme dobré mužstvo a verím, že pôjdeme čo najďalej. Ja osobne pôjdem ako vždy každé striedanie naplno a budem hrať čo viem,“ vyjadril sa o svojich ambíciách.

Dávid Bondra patrí do širšieho reprezentačného kádra a v tejto sezóne budú dva hokejové vrcholy. „Účasť na OH by bolo splnenie sna, ale ja sa musím sústrediť na svoje výkony v HK Poprad. Ak by prišla pozvánka, bol by som veľmi rád, ale k nej povedú iba skvelé výkony v Poprade,“ dodal na záver.

„S Dávidom sme boli v kontakte už pred sezónou, ale rozhodol sa vtedy pre nadnárodnú súťaž. Dal mi ale chlapské slovo, že v extralige bude hrať iba za Poprad, preto sa teším, že ho dodržal. Po udalostiach v Capitals sme sa skontaktovali a rýchlo sa dohodli. Očakávame od neho jeho typickú hru založenú na skvelom korčuľovaní, dôraze a tiež aj strieľaní gólov,“ povedal o staronovej posile riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Dávid Bondra po pôsobení na Michiganskej univerzite v NCAA začal svoju profesionálnu kariéru v rodnom Poprade. Počas troch sezón odohral v extralige 178 zápasov so ziskom 81 bodov za 40 gólov a 41 asistencií. V rokoch 2018 a 2019 reprezentoval Slovensko na MS. V reprezentácii zatiaľ odohral 25 zápasov, v ktorých strelil 5 gólov a 3-krát asistoval. Po angažmáne v Poprade odišiel do Kunlunu v KHL. Minulú sezónu dokončil v Komete Brno a aktuálnu začal v Bratislave Capitals.