Poprad zlomil Nitru v tretej tretine
21. októbra 2018
Výťažok z dražby šesťgólovej hokejky Samuela Mlynaroviča pomôže Lukovi
23. októbra 2018

Dávid Bondra v nominácii na Nemecký pohár 2018

Popradský útočník Dávid Bondra si opäť oblečie najcennejší dres. Tréner Craig Ramsay a generálny manažér tímu Miroslav Šatan nominovali Popradčana na blížiaci sa Nemecký pohár 2018.

Tradičný turnaj sa tento rok nebude konať v Augsburgu ale v Krefelde v dňoch 8. – 11. novembra 2018. Generálny manažér Miroslav Šatan a hlavný tréner Craig Ramsay v súvislosti s tým zverejnili nomináciu hráčov aj realizačného tímu. Celý tím sa zíde v pondelok 5. novembra v Bratislave na tréningovom kempe a 7. novembra odletí do dejiska turnaja.

Do nominácie sa svojimi výkonmi v popradskom drese prebojoval aj popradský útočník Dávid Bondra, keď v doterajšom priebehu Tipsport Ligy nazbieral v jedenástich zápasoch 7 bodov. So siedmimi gólmi je tak najlepším strelcom popradských Kamzíkov. Dávid Bondra sa v reprezentácii predstavil už na vlaňajších MS v Dánsku, kde si v siedmich zápasoch pripísal 2 body za 1 gól a 1 asistenciu. Za reprezentáciu Slovenska odohral 15 zápasov so ziskom 6 bodov (3+3).

Nominácia SR “A” na tréningový kemp v Bratislave (5. novembra a Nemecký Pohár 2018 (8. – 11. 11. 2018):

Brankári: JANUS Jaroslav (HC Litvínov, ČR), KOŠARIŠŤAN Andrej (HC Nové Zámky, SR)

Obrancovia: ČEREŠŇÁK Peter (HC Škoda Plzeň, ČR), ĎALOGA Marek (Mora IK, Švéd.), GERNÁT Martin (HC Oceláři Třinec, ČR), GRMAN Mário, SERSEN Michal (obaja HC Slovan Bratislava, KHL), CHOVAN Martin (HC 07 Detva), MALEC Tomáš, MIKUŠ Juraj (obaja HC Kometa Brno, ČR), ROSANDIČ Mislav (Mountfield HK, ČR)

Útočníci: BARTOVIČ Milan (HK Dukla Trenčín), BONDRA Dávid (HK Poprad), BUBELA Miloš (HC Dynamo Pardubice, ČR), BUČEK Samuel, LANTOŠI Róbert (obaja HK Nitra), HANDLOVSKÝ Lukáš, KYTNÁR Milan, ŠPIRKO Rastislav (všetci HKM Zvolen), KRIŠTOF Michal (Kärpät Oulu, Fín.), LUNTER Mário, SUKEĽ Matúš (obaja HC Slovan Bratislava, KHL), PAULOVIČ Matej (Mountfield HK, ČR), PULIŠ Radovan (HC 07 Detva), TYBOR Radoslav (HC Vitkovice Ridera, ČR)

Program zápasov Nemeckého pohára 2018:

8. novembra 15.30 h | SLOVENSKO – Švajčiarsko
8. novembra 19.00 h | Nemecko – Rusko

10. novembra 13.30 h | Nemecko – Švajčiarsko
10. novembra 17.00 h | Rusko – SLOVENSKO

11. novembra 11.00 h | Švajčiarsko – Rusko
11. novembra 14.30 h | Nemecko – SLOVENSKO

 

Facebook komentáre