Dávid Bondra v nominácii na Švajčiarsky pohár

Medzi 22 nominovanými hráčmi má zástupcu aj HK Poprad v podobe Dávida Bondru.

Popradský útočník sa vracia do reprezentácie po 2,5 roku, naposledy hral za národný tím na MS 2019. „Nominácia do Švajčiarska sa trošku zmenila. Zavolali sme zopár hráčov, ktorí sa ukázali v dobrom svetle na Nemeckom pohári a doplnili ich menami, ktoré sa v Krefelde nepredstavili z rôznych dôvodov. Keďže máme pred sebou posledné medzinárodné zápasy pred zimnými olympijskými hrami, povolali sme hokejistov, ktorí môžu zabojovať o účasť v olympijskom výbere,“ rozhovoril sa na margo nominácie generálny manažér Miroslav Šatan pre hockeyslovakia.sk.

„Som veľmi rád, že som opäť dostal šancu sa ukázať v reprezentácii. Keď som dostal pozvánku naposledy, tak som nemohol prísť. Je to pre mňa vždy česť hrať za svoju rodnú krajinu a dám do toho ako stále všetko. Nad olympiádou ešte nepremýšľam, teraz nás čaká turnaj a musíme tam hrať čo najlepšie a skúsiť sa ho vyhrať,“ povedal po nominácii Dávid Bondra pre hkpoprad.sk.

Na podujatí NaturEnergie Challenge 2021 vo Vispe (17. a 18. december) sa okrem domácich Švajčiarov a Slovákov mali predstaviť aj Lotyši a Olympijský výber Ruska. Vzhľadom na nepriaznivú pandemickú situáciu a cestovné obmedzenia však definitívny zoznam účastníkov potvrdí Švajčiarska hokejová federácia v najbližších dňoch.

Bondra doposiaľ nastúpil za reprezentáciu v 29 zápasoch, v ktorých strelil 5 gólov.