Detva opäť nedokázala Popradu streliť gól

HK Poprad – HC 07 Detva 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Domáci mohli otvoriť skóre v 2. minúte, ale prečíslenie traja na jedného nevyužili. V 9. minúte sa to predsa podarilo v presilovej hre, Koyš našiel Belluša a ten skóroval do prázdnej bránky – 1:0. Detva mohla odpovedať o minútu neskôr, ale Murčekovu strelu bravúrne zlikvidoval svojou lapačkou Vošvrda. Hosťom sa nepodarilo vyrovnať ani v 12. minúte, Ďalogovu strelu zastavil skvelým zákrokom hokejkou domáci gólman.

Popradčania zvýšili náskok v 28. minúte, Kozák vystrelil od modrej a výborne postavený Bondra dorazil puk do prázdnej bránky – 2:0. Detva znížila o minútu neskôr, ale videorozhodca gól neuznal kvôli vysokej hokejke Sládoka. V 36. minúte si nakorčuľoval Mlynarovič medzi kruhy, Petrík ho však vychytal.

V 46. minúte vysunul do obrovskej šance Zagrapan Koyša, jeho bekhend však Petrík zachytil betónom. V 52. minúte vypálil od modrej Ťavoda a Zagrapan jeho strelu upratal pohotovo do bránky – 3:0. O štyri minúty neskôr vyrazili domáci do brejku štyria na dvoch a po Bellušovej prihrávke strieľal z prvej Erving – 4:0.

Góly: 9. Belluš (Koyš, Mlynarovič), 29. Bondra (Kozák, Heizer), 52. Zagrapan (Ťavoda), 56. Erving (Belluš, Paukovček)

Rozhodovali: Štefik, Soós – Durmis, Soltész

Vylúčení: 7:7, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

1 214 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Pavličko) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian – Takáč, Mlynarovič, Václav – Kundrik, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček, Macík

HC 07 Detva: Petrík (Riečický) – Martin Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Hedera, Gachulinec – Ščurko, Jakuceňa, Puliš – Ďaloga, Murček, Giľák – Tibenský, Valent, Matúš Chovan – Král, V. Fekiač, Surový

iZlato najlepší hráč zápasu: Tomáš Vošvrda (HK Poprad) – Radovan Puliš (HC 07 Detva)

František Štolc (asistent trénera HK Poprad) – Tento zápas sa začal ťažko, lebo Dávid Gáborčík mal blízky vzťah s veľa hráčmi. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon, lebo sa im ťažko nastupovalo na tento zápas. Výhru venujeme Dávidovi.

Josef Turek (tréner HC 07 Detva) – Zhrnul by som to krátko, boli sme slabším tímom, takto sa o víťazstvo nebojuje. Boli sme slabí v koncovke, Poprad bol lepší. Musíme podať úplne iný výkon, ak chceme získať body.