Divoká prvá tretina priniesla Košiciam víťazstvo

HK Poprad – HC Košice 2:6 (0:5, 1:1, 1:0)

Poprad vstúpil do zápasu aktívne, už po 7 sekundách bol v gólovej pozícii Haščák. V 6. minúte spravili domáci hráči chybu v obrannom pásme, Košičania sa ocitli dvaja pred brankárom a Réway sa nemýlil – 0:1. Popradčania následne nevyužili takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov a ani ďalšiu vyše dvojminútovú o jedného hráča. Trest prišiel v 14. minúte, Chovan počas početnej prevahy strieľal a Klhůfek tečoval – 0:2. Potom sa začali diať veci. V 15. minúte prekonal Rychlíka aj Frič a došlo k výmene brankárov – 0:3. Vošvrda udržal čisté konto iba minútu, puk po skrumáži sa dostal presne na Bellušovu hokejku a bolo to 0:4. O 40 sekúnd využili Oceliari aj druhú presilovku, hneď po buly strieľal Mráz a puk prepadol za domáceho brankára – 0:5.

Kamzíci v druhom dejstve zvýšili obrátky, ale nedokázali si vypracovať vyloženejšiu šancu. Najbližšie ku gólu mal Haščák, jeho šikovnú strelu zastavila ľavá žŕdka. V 31. minúte zabudli domáci na voľného Mráza na ľavom kruhu a ten prestrelil Vošvrdu – 0:6. V 37. minúte predviedol Poprad peknú kombinačnú akciu, Skokan našiel voľného Haščáka, jeho strela ponad Riečického lapačku korigovala stav – 1:6.

Úvod tretej tretiny patril Popradu. Veľkú šancu spálil Svitana po prihrávke Brejčáka. Riečický nedovolil domácim vrátiť sa do zápasu. Košice predsalen inkasovali. Stalo sa tak v 48. minúte počas vylúčenia Baráneka. Pred hosťujúcou bránkou dobre clonil Tavi s Bjalončíkom a Dalhuisenova strela doplachtila až do šibenice – 2:6. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby mali domáci k dispozícii znova dlhú presilovku o dvoch hráčov, s ktorou naložili rovnako ako s tou v prvej tretine.

Góly: 37. Haščák (Skokan, Brejčák), 48. Dalhuisen (Haščák, Skokan) – 6. Réway (Chovan, Mráz), 14. Klhůfek (Chovan), 15. Frič (Pavlin), 16. Belluš (Vrábeľ), 17. Mráz (Chovan, Klhůfek), 31. Mráz (Belluš, Pavlin)

Rozhodovali: Stano, Tvrdoň – Synek, Stanzel

Vylúčení: 6:8 na 2 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Rychlík (15. Vošvrda) – Repe, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Hudec, Kramár, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik

HC Košice: Riečický (Sedláček) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, T. Slovák, Deyl, Novota, Cibák – Réway, Mráz, Michal Chovan – Frič, Pospíšil, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Nagy, Havrila, Krasničan

Peter Mikula (tréner Popradu): Dnes nám nešlo vôbec nič. Ak by som mal niektoré veci riešiť, muselo by to byť osobným pohľadom a to nemienim. Vyriešime si to na najbližšom tréningu. Z našej strany to bolo veľmi zlé. Nechcem uraziť výkon súpera, ale pokazili sme si svoje mená. Ťažko sa mi hľadajú slová. Hanbu si musíme vypiť. Budeme sa to snažiť súperovi vrátiť.

Jan Šťastný (tréner Košíc): Nám sa podarilo dať päť gólov v jednej tretine. V hokeji som už zažil čokoľvek, ale toto nie. Každá strela mierila medzi tri tyče. Vedeli sme, že Poprad má šnúru 13 zápasov a k tomuto môže dôjsť. Vlastne to bolo podľa scenára, na ktorý sme hráčov pripravovali. Naše mužstvo poctivo pracuje a som rád, že sme to zažili v prvej tretine. Je to odmena za prácu. Chceli sme ulúpiť bodík, možno pri nejakej konštelácii aj tri body. O výhre rozhodli dva faktory. Brankár Dominik Riečický predviedol fantastický výkon. A sme radi, že sme dali dva góly z presilovej hry. Chcem poďakovať za prístup mužstvu. Ubrániť dvakrát oslabenie 5 na 3 proti Popradu je fantastická vec.