Dnes začala letná príprava

V priestoroch Zimného štadióna mesta Poprad dnes vedenie klubu a realizačný tím privítali hráčov, ktorí sa spoločne zišli na úvodnom zraze a začali tak letnú prípravu na suchu.

Na prvom tréningu mal hlavný tréner Peter Mikula k dispozícii 13 zo 17 nominovaných hráčov. Štyria mladíci sa momentálne nachádzajú v tréningových kempoch slovenských mládežníckých reprezentácií.

„Aj z toho hľadiska, že juniori trénovali na ľade do 28. mája, sme na dnes zvolili začiatok letnej prípravy a túto fázu ukončíme 7. júla. Potom sa už takmer v plnej zostave stretneme 26. júla,“ načrtol plánovaný harmonogram tréner Mikula.

„Rešpektujem hráčske zmluvy, spoločné prípravy už nie sú v móde. Kostra mužstva, ktorá ostane, dostala odo mňa tréningové plány a potom ich uvidím až na ľade. Teraz som si zvolal hráčov, ktorí by mali byť kostrou tímu v budúcnosti,“ dodal hlavný lodivod Popradu.

Nominácia HK Poprad na spoločnú letnú prípravu:

Brankári:Roman Rychlík, Štefan Valluš
Obrancovia:Martin Šeliga, Maroš Mešár, Samuel Gonda, Matej Tomas, Sebastián Nahálka
Útočníci:Matej Paločko, Peter Bjalončík, Filip Mešár, Adam Jevoš, Adrián Valigura, Jakub Dzivjak, Patrik Sokoli, Michal Stanček, Štefan Dlugoš, Markus Suchý