Nové Zámky vyhrali pod Tatrami po nájazdoch
26. januára 2018
Preview zápasu HKM Zvolen vs HK Poprad
28. januára 2018

Do bránky popradských Kamzíkov sa postaví Vladimír Kováč

Vedenie HK Poprad angažovalo skúseného brankára Vladimíra Kováča.

 „Pred koncom prestupového obdobia sme sa potrebovali poistiť na brankárskom poste a vytvoriť silný tandem. Veríme, že brankár Kováč je dobrá voľba. Alexei Ivanov je stále zranený a je otázne, ako sa vyvinie jeho situácia. Dúfam v jeho skoré uzdravenie,“ informoval o príchode brankára riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Kováč je odchovancom topoľčianskeho hokeja. Debut medzi seniormi zažil v Piešťaňoch. Neskôr pôsobil v Dukle Trenčín a obliekal aj dresy viacerých prvoligových klubov. V sezóne 2012/2013 si prvýkrát vyskúšal zahraničný angažmán a na tri roky sa upísal klubu VHL Saryarka Karaganda, kde získal aj titul. Následne odchytal dva ročníky v bránke kazašských klubov. V aktuálnom ročníku pôsobil v konkurenčných Nových Zámkoch, vo farbách ktorých odchytal 23 duelov s 90,76 %-nou úspešnosťou zásahov.

„Posledný týždeň som mal ponuky od viacerých klubov, rozhodol som sa pre Poprad. Čakám, že si zachytám a pomôžem tímu hlavne v playoff, keďže Poprad tam pôjde určite a je dôležité mať vyrovnaných gólmanov. Dúfam, že sa medzi sebou potiahneme a pomôžeme tímu, aby sme prešli minimálne cez štvrťfinále,” prezradila nová posila Kamzíkov.

Vladimír Kováč by mal nastúpiť na zápas už počas zajtrajšieho duelu so Zvolenom. V popradskom drese mu želáme veľa úspechov.

Facebook komentáre