Andrej Razin sa stal členom realizačného tímu HK Poprad
11. mája 2017
HK Poprad angažoval Heizera
12. mája 2017

Do Popradu prichádza mladík, ktorý v Prešove bodovo explodoval

Každé hokejové mužstvo treba správne namiešať aj z pohľadu veku samotných hráčov. Dôležité sú skúsenosti, no často im chýba mladícka dravosť. Tú by mal v budúcej sezóne predstavovať v kádri Kamzíkov Jindřich Abdul.

Dvadsaťjednaročný krídelník prichádza pod Tatry z prvoligového Prešova. Tam sa odchovanec vsetínskeho hokeja doslova bodovo utrhol z reťaze a patril jasne medzi najväčšie hviezdy súťaže. “Bola to moja prvá sezóna na Slovensku, ktorá sa nakoniec premenila aj na najlepšiu v doterajšej kariére. Išlo mi to veľmi dobre čo sa týka individuálnych výkonov, no mrzí ma tímové umiestnenie. Veľmi ľutujem vpadnutie Prešova v semifinále, lebo v baráži to môže vždy vypáliť hocijako. Celkovo to však bola krása sezóna a ja len môžem poďakovať ľuďom z Prešova,” zaspomínal si český útočník na poslednú anabázu.

Abdul nepatrí medzi úplne neznámych hokejistov ani za riekou Moravou. Ide totiž o viacnásobného mládežníckeho reprezentanta, veď ešte v sezóne 2015/16 patril medzi stálych členov českého výberu do 20 rokov (7 zápasov, 2+1). Aj to svedčí o tom, že v tomto hráčovi tkvie obrovská porcia talentu a potenciálu. Abdul sa však stal cenným artiklom na hokejovom trhu najmä vďaka bodovej explózii v Prešove. Tam si totiž pripísal v 30 zápasoch neuveriteľných 55 bodov (22+33), čo je na jeho vek veľmi veľa aj na prvú slovenskú ligu. Bývalý hráč Znojma (EBEL liga, 33 zápasov) sa však nakoniec rozhodol pre účinkovanie v Poprade. “Ponuka z Popradu prišla pred dvoma týždňami. Ja som rozmýšľal, čo so svojou kariérou ďalej. Ponuky som mal z viacerých mužstiev slovenskej extraligy, zahraničia a dokonca boli na stole aj skúšky v mužstvách českej extraligy. Presvedčilo ma však jednanie trénera Ozimáka a pána Jurinyiho. Všetko mi to pripadalo veľmi férové, ukázali mi cestu a ciele, ktoré sa tu snažia dosiahnuť. Mňa to zaujalo a nič nám nebránilo v spolupráci.”

Minuloročná bodová žatva Abdula nebola až tak prekvapujúca. Už v mládežníckych sezónach patril medzi najproduktívnejších hráčov slávnych liahní talentov Sparty Praha či Vsetína. Popradský angažmán berie ako prirodzenú cestu nahor v hokejovej kariére mladého hráča. “Tento angažmán beriem ako akési postupné posunutie sa vpred v mojej kariére. Mne sa tu zatiaľ veľmi páči a nevidím problém, aby to tak bolo aj naďalej. Ja sa budem snažiť podávať čo najlepšie výkony a dúfam, že to tak bude aj z pohľadu výsledkov a Poprad postúpi so mnou do play off z čo najlepšej pozície.”

Facebook komentáre