Do Popradu prichádza produktívny center

HK Poprad sa dohodol na zmluve s 26-ročným kanadským útočníkom Tylerom Coulterom.

Produktívny center prichádza pod Tatry po pôsobení v Innsbrucku, kde získal 42 bodov počas 48 zápasov. „Rozhodol som sa podpísať zmluvu s Popradom po referenciách od viacerých kamarátov, ktorí už na Slovensku pôsobili, a na mesto a klub povedali len to dobré. Do Popradu prichádzam iba s dvoma cieľmi – dostať sa do play-off a potom v ňom uspieť,“ ozrejmil kanadský rodák.

„Hľadali sme centra pre prvý útok a voľba padla na Tylera. Aj počas posledného pôsobenia v rakúskej nadnárodnej súťaži bol veľmi produktívny. Je to výborný korčuliar, kreatívny, s výbornou rozohrávkou a tvorbou hry. Tiež má dobrú defenzívu. Máme od neho vysoké očakávania a tešíme sa na jeho príchod do tímu,“ zhodnotil novú akvizíciu riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Tyler Coulter strávil juniorskú kariéru v rodnom meste Brandon, s ktorým v roku 2016 vyhrali ligu WHL. Následne pôsobil tri zo štyroch sezón v zámorskej súťaži ECHL. Predošlú sezónu odohral v nórskom Stjernene, kde sa stal siedmym najproduktívnejším hráčom súťaže. V aktuálne skončenom ročníku nastupoval za rakúsky Innsbruck.