Do Popradu prichádza známe extraligové meno

28-ročný obranca Ben Betker sa vracia na Slovensko, keď podpísal zmluvu s HK Poprad.

Pod Tatry prichádza z nadnárodnej súťaže ICEHL. Bude to pre neho tretia slovenská zastávka po Detve a Zvolene. „Všetko to začalo v utorok, keď som dostal telefonát o záujme Popradu. Mesto a štadión si veľmi dobre pamätám z minulého pôsobenia. Vo finále som zažil aj výborných popradských fanúšikov. V Kanade som vyrastal v mestečku pod horami, preto sa teším aj na túto scenériu,“ povedal po príchode do Popradu.

Hráč, ktorý už raz vyhral slovenskú súťaž, neskrýva ambície: „Očakávam, že budeme mať výborný záver sezóny. Chcem, aby sme boli súťaživí a ukázali svoju najlepšiu tvár v tom správnom čase – v úspešnom play-off,“ dodal.

„Betkera si pamätám ešte z prechádzajúceho pôsobenia v Detve a Zvolene. Vo finálovej sérii Zvolena s Popradom bol na ľade veľkou osobnosťou. Má výborné fyzické parametre a dostatok skúseností, preto od neho očakávam, že bude pokračovať vo výbornej hre a bude veľmi platnou posilou,“ vyjadril očakávania hlavný tréner Peter Mikula.

Ben Betker pôsobil do prvého príchodu na Slovensko v nižších zámorských súťažiach. V slovenskej extralige odohral 136 zápasov s bilanciou 13 gólov a 39 asistencií. Minulú sezónu strávil v rakúskom Innsbrucku. Aktuálnu začal tiež v ICEHL, ale v drese maďarského tímu Féhervár AV19.