Nitra uspela v Poprade po samostatných nájazdoch
1. novembra 2017
Preview zápasu HC ´05 iClinic Banská Bystrica vs HK Poprad
3. novembra 2017

Do Popradu sa vracia Lukáš Hvila

Návrat do svojho domovského klubu hlási skúsený Lukáš Hvila. Vedenie HK Poprad mu ponúklo šancu, aby ukázal svoje kvality a pomohol klubu k lepším výsledkom. Zmluvu podpísal spolu s jeho menovcom Lukášom Vartovníkom.

Tridsaťpäťročný odchovanec nášho klubu pôsobil pod Tatrami aj v minulej sezóne, ktorú však začal v Nových Zámkoch. V 32 zápasoch si stihol pripísať na svoje konto 6 gólov a 10 asistencií. Od Lukáša sme zvyknutí na vyššie čísla najmä v kolonke presných zásahov, čo od neho budú aj teraz hlavne vzhľadom k trápeniu sa našich strelcov očakávať aj popradskí fanúšikovia. “Veľmi sa teším z návratu do Popradu a verím, že pomôžem chlapcom k lepším výsledkom. Mojím cieľom je potešiť divákov mojou hrou, ktorá bude ako vždy postavená na stopercentných výkonoch a nasadení,” hovorí “Ciťo” o svojom návrate domov.

174 centimetrov vysoký útočník začal túto sezónu v prvoligových Michalovciach. V drese Popradu to bude jeho desiata sezóna. Lukáš patrí medzi hráčov, ktorí sa postupne posúvajú v historických tabuľkách našej najvyššej hokejovej súťaže poriadne vysoko. V počte zápasov mu patrí 18. priečka (703), medzi strelcami je na 19. pozícii (201), v nahrávaní 38. (211) a v bodoch okupuje 27. miesto (412). 

Na dlhodobejšej spolupráci sa vedenie HK Poprad dohodlo aj s hráčom Spišskej Novej Vsi Lukášom Vartovníkom. Dvadsaťosemročný útočný univerzál už túto sezónu absolvoval v našom drese šesť zápasov, v ktorých strelil tri góly a na jedne nahral. Podľa tohtoročných štatistík zo Spišskej Novej Vsi je jasné, že prvú ligu  už prerástol. Aj napriek trápeniu sa tohto mužstva nazbieral v trinástich zápasoch skvelých dvadsať bodov. Celkovo doteraz odohral v extralige v dresoch svojho rodného mesta, Martina, Banskej Bystrice a Popradu 161 duelov (25+24). V prvej lige má štatistiku 213 zápasov a 131 bodov (Spišská Nová Ves, Brezno, Prešov, Humenné, Liptovský Mikuláš). V mládežníckych rokoch pôsobil v českom Zlíne a zámorskom Everett Silvertips (WHL).

Facebook komentáre