Do Popradu sa vracia Samuel Mlynarovič

31-ročný útočník pôsobil naposledy v poľskom tíme JKH GKS Jastrzebie.

Popradský odchovanec naposledy pôsobil v Poprade v sezóne 2019/20, v jej polovici prestúpil do Banskej Bystrice. „Návrat do Popradu sa zrodil vcelku rýchlo, po ukončení angažmánu v Poľsku som kontaktoval p. Jurinyiho, či by bol záujem a po niekoľkých rozhovoroch sme našli tu správnu cestu, takže som rád, že sa vraciam domov,“ povedal po príchode pod Tatry Mlynarovič.

„Mojou prioritou je zapadnúť do mužstva, byť jeho platnou súčasťou a pomôcť k nejakému tímovému úspechu. Cieľ sa nemení, vždy keď som hral za Poprad mal som jediný cieľ a to vyhrať posledný zápas sezóny,“ dodal.

„Chceme zvýšiť konkurenciu na pozícii útočníkov, chceme mať širší káder, pretože nejaké tie zranenia trápia celé mužstvo. Je to náš odchovanec, môže nám ešte niečo ponúknuť. Zmenili sa okolnosti a preto sme sa rozhodli spojiť opäť naše sily,“ povedal o jeho príchode popradský riaditeľ Ľudovít Jurinyi.

Pod Tatrami zároveň končí svoje pôsobenie Peter Šišovský. Prejavil o neho záujem iný extraligový klub a HK Poprad sa rozhodol vyhovieť tejto žiadosti. Petrovi ďakujeme za služby odvedené pod Tatrami a želáme veľa úspechov v novom pôsobisku.

Mlynarovič načne svoju dvanástu sezónu v slovenskej najvyššej súťaži. Doposiaľ v nej hral okrem Popradu aj v projekte Orange 20 a tímoch z Košíc, Banskej Bystrice a Michaloviec. V 563 dueloch nazbieral 245 bodov za 113 gólov a 132 asistencií. V zahraničí pôsobil aj dve sezóny v kazašskom Pavlodare, kde sa tešil aj z jedného titulu. Slovensko reprezentoval na MS 2010 do 20 rokov, v šiestich zápasoch získal dva body za gól a prihrávku.

Stránka Tatravagónka Poprad