HK Poprad má záujem o spoluprácu s klubom z Kežmarku
22. januára 2019
Do konca základnej časti ostáva 10 duelov
24. januára 2019

Do seniorského tímu pribudli traja zámorskí hráči

Pred koncom prestupového obdobia sa podarilo posilniť káder aj nášmu mužstvu. Už v piatok by sa mohli predstaviť na domácom ľade dvaja noví útočníci a jeden obranca.

Pred koncom prestupového obdobia sme dotiahli príchod troch zámorských hráčov. Ide o Američana Alexa Barrona a Kanaďanov Justina Buzzea s Kevinom Millerom.” Spolu s trénermi aj s realizačným tímom sme mali v pláne doplniť náš káder. Takto činí takmer každý klub a ak sa už chceme pozerať aj smerom k vyraďovacej časti súťaže, nemôžeme zaváhať a robiť niečo pre úspech,” rozhovoril sa o dôvodoch tohto kroku riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi. “Pracovali sme na rôznych úrovniach vystuženia kádra. Chceli sme tu v prvom rade dotiahnuť našich odchovancov. Aj keď bol záujem aj zo strany Dávida Buca a Skokana aby opäť obliekli náš dres, ich príchody boli veľmi zložité a zamotané. To platí aj o Lukášovi Hvilovi, pri ktorom sa nám nepodarilo zrealizovať s jeho klubom výmenu.”

Aj z týchto dôvodov sa musel klub trochu netradične poobzerať v zámorských hokejových vodách. Nakoniec z toho bol príchod obrancu Alexa Miner-Baronna a útočníkov Justina Buzzea s Kevinom Millerom. “Keď sme už neulovili Popradčanov, boli sme nútení zaloviť medzi legionármi. Myslíme si, že do nášho mužstva dokážu priniesť im tradičnú dravosť a priamočiarosť. Ak sa nám podarí včas dotiahnuť všetky “papierovačky”, mali by nastúpiť v piatok na domácom ľade proti MAC Budapešť.

V posledných týždňoch sprevádzala náš káder rozsiahla maródka. Tréneri tak nemohli počítať s viacerými hráčmi. Aj momentálne nie sú pripravení naskočiť do zápasov dvaja útočníci. “Patrik Koyš je momentálne zranený, po dlhodobom zápasovom výpadku sa do tréningového procesu zapojil aj Matúš Paločko. Ten určite dostane šancu po úplnom vyliečení aj v zápasoch. V šatni cítiť pred koncom základnej časti aj určitú konkurenciu medzi samotnými hráčmi. Káder máme dostatočne široký a každý z nich vie, že je sú v tejto fáze súťaže kladené vyššie nároky, aby mali miesto v zápasovej zostave. My však musíme byť pripravení aj na možné zranenia či choroby. Preto je dobré, že disponujeme širším kádrom a svojimi výkonmi potvrdili svoju dôležitosť aj mladí hráči.”

Okrem príchodov sme zaznamenali aj jeden odchod Kamzíka. “Po vzájomnej dohode sme sa rozlúčili s Peťom Lichancom, ktorý už včera odohral súťažný zápas za Topoľčany. Je možné, že nás opustí ešte jeden hráč. V tom prípade je pravdepodobné, že za neho ešte nájdeme určitú náhradu. Tá však musí byť adekvátna a spĺňať hokejovú kvalitu. My teda ešte otázku príchodov hráčov úplne neuzatvárame.”

Američan Alex Barron pôsobil v mládežníckych časoch v lige USHL. Neskôr absolvoval kvalitnú univerzitnú súťaž NCAA v drese Quinnipiac, kde sa mu darilo aj bodovať. Celkovo si tu pripísal v 145 zápasoch 7 gólov a 24 asistencií. Následne svoju produktivitu potvrdzoval aj po príchode do Európy. Počas troch sezón pôsobil vo francúzskom Štrasburgu (50 z, 3+28), britskom Coventry (28 z, 4+10) a naposledy v nemeckom Freiburgu (35 z, 2+7). Dvadsaťsedemročný obranca je vysoký 185 cm a váži 88 kíl.

Kanaďan Justin Buzzeo taktiež absolvoval NCAA, kde hájil farby univerzity Ferris State. Počas štyroch sezón naskočil do 122 duelov v ktorých strelil 29 gólov a na 39 prihral. Dvakrát sa dostal do All Star výberu a raz dokonca so svojim tímom celú súťaž vyhral. Následne sa presunul na tri roky o ECHL, kde mal veľmi úspešnú najmä sezónu 2016/17, kedy nazbieral úctyhodných 66 bodov. To mu otvorilo dvere aj do Európy, kde začal svoju púť v EBEL lige v mužstve Graz (34 z, 10+14) a nemeckom Ravensburgu (16 z, 8+4). V tejto sezóne pôsobil v britskom Sheffielde (33 z, 8+16). Dvadsaťosemročný útočník je vysoký 180 cm a váži 79 kg.

Kanaďan Kevin Miller takisto absolvoval NCAA v drese univerzity Ohio. Na rozdiel od svojich nových spoluhráčov ju však dokončil v minulej sezóne (24+16). Následne sa presunul medzi mužov do ECHL, kde obliekal dresy Fort Wayne Komets a Greenville Swamp Rabbits. Ešte len dvadsaťštyriročné ľavé krídlo meria 180 cm a váži 81 kg.

Facebook komentáre