Dokonalý obrat nám priniesol tretie víťazstvo v rade

HK Poprad – MsHK Žilina 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)

Poprad začal zápas náporom a už v 77. sekunde mohol otvoriť skóre Matúš Paločko, ale z vyloženej šance nedokázal skórovať. Úvodný tlak pokračoval, Marek Zagrapan v 4. minúte nedorazil Dindovu strelu do bránky. Počas tejto situácie sa však Kevin Henderson dopustil útočného faulu. Presilovú hru využila Žilina už po štrnástich sekundách vďaka Václavovi Stupkovi, ktorého strela spomedzi kruhov zapadla presne ku pravej tyčke – 0:1. Kamzíci sa snažili o vyrovnanie, ale tretia žilinská formácia predviedla skvelú kombináciu a Stupka prakticky zakončoval do prázdnej bránky – 0:2. Popradčania napriek nepriaznivému stavu pokračovali vo svojej aktívnej hre. Andreas Štrauch z otočky v 11. minúte zamestnal brankára Tomeka. Kontaktný gól prišiel v 15. minúte. Presilovú hru využil Kevin Henderson, keď dorazil Zagrapanovu strelu – 1:2.

Druhá tretina začala opäť aktivitou domácich Kamzíkov. V 23. minúte sa peknou sťahovačkou uvoľnil Štrauch, ale prestrelil bránku. Vyrovnať mohol v 30. minúte Michal Murček po skvelej Paločkovej nahrávke, ale jeho stečovaná strela padla na hornú žŕdku. Poprad sa dočkal v 32. minúte, keď Marek Zagrapan prenechal puk Petrovi Lichancovi a ten svojou bombou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:2. Už o 50 sekúnd mohol zvýšiť Andreas Štrauch, ale Svitanova nahrávka bola pomalšia ako posunutie bránky vracajúcim sa žilinským obrancom. Žilina sa dostala do prvého tlaku až v 39. minúte, ktorý začal nevydareným prečíslením traja na jedného, keď Stupkovu strelu zmaril perfektným zákrokom Martin Šúrek. O pár sekúnd netrafil Rastislav Konečný prázdnu bránku. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo už o niekoľko sekúnd, keď protiútok Popradu využil Zagrapan, ktorý dorazil Guliaeovu strelu – 3:2.

V 46. minúte využil presilovku Andreas Štrauch, ktorý dorazil strelu Svitanovu strelu – 4:2. Žilina mohla znížiť už o dve minúty, keď bombu z modrej čiary od Štepána Novotného nedorazil do prázdnej bránky Marcel Holovič. Poprad mohol odskočiť na rozdiel troch gólov v 51. minúte, ale po individuálnej akcii Murčeka vychytal gólovú dorážku Dávida Bondru brankár hostí Tomek. Už v 56. minúte sa Žilina odhodlala ku hre bez brankára. Po krátkom tlaku však zakázané uvoľnenie hostí vyhnalo hru pred ich bránku. Kamzíci Vlkov zatlačili, čoho výsledkom bol krásny gól do pravého horného rohu v podaní Patrika Svitanu – 5:2. Keď sa už zdalo, že sa zápas iba dohrá, v 59. minúte využila Žilina rýchly brejk, keď po prihrávke od Patrika Rogoňa skóroval Lukáš Handlovský – 5:3. Žilinčania sa následne opäť pokúsili hrať v šestici, ale gólovú bodku dal zároveň s klaksónom Štefan Fabian – 6:3.

Góly: 15. Henderson (Zagrapan, Lichanec), 32. Lichanec (Zagrapan, Henderson), 40. Zagrapan (Guliaev, Pokovič), 46. Štrauch (Svitana, Fabian), 58. Svitana (Štrauch, Mlynarovič), 60. Fabian (Svitana) – 4. Stupka (Konečný, Holovič), 6. Stupka (Konečný, Novotný), 59. Handlovský (Rogoň, Hovorka)

Vylúčení: 2:5, presilovky 2:1, oslabenia 1:0

Divákov: 1 658

HK Poprad
– Šúrek (Pajpach) – Guliaev, Fabian – Ježek, Dinda – Krempaský, Postnikov – Pokovič – Lichanec, Zagrapan, Henderson – Kroták, Troliga, Paločko Matúš – Bondra, Murček, Paločko Matej – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Vašaš

MsHK Žilina – Tomek (Mikoláš) – Brejčák D., Juraško – Gutwald, Rehák – Drábek, Prokop – Váňa, Mendrej – Handlovský, Hovorka, Matis – Jurík, Húževka, Novotný – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Švihálek

František Štolc – asistent trénera HK Poprad:
My sme veľmi radi, ako sme zvládli novoročný zápas. Chceli sme vyhrať, Žilina však využila naše individuálne chyby a hneď viedla 0:2. Našou nátlakovou hrou sme súpera dostali pod tlak, čoho výsledkom boli ďalšie góly. Sme veľmi radi, že sme tohto ťažkého súpera zdolali.

Milan Jančuška – tréner MsHK Žilina: Rozhodujúcim momentom bolo za stavu 2:0, keď Matis nedal samostatný nájazd a dokonca fauloval. Potom sme spravili veľa individuálnych chýb. Som veľmi sklamaný z dnešného zápasu a výkonu.