Druhý zápas ukázal krutosť športu

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 3:2 sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci. V úvode nevyužili presilovku, ale po nej Lalancette uvoľnil do úniku Takáča a ten nedal Vošvrdovi šancu – 1:0. Poprad vyrovnal o dve minúty, Skokan zadovkou našiel Livingstona počas presilovky a ten zakončoval do odkrytej bránky domácich – 1:1.

V druhom dejstve boli lepší Popradčania, ale Svitana a ani Haščák svoje šance nevyužili. Michalovce skórovali po siedmich minútach hneď zo svojej prvej strely v tejto tretine. Ťavodovu „bombu“ tečoval Galamboš – 2:1.

Aj v tretej tretine boli aktívnejší hráči spod Tatier, ale tutovku si nevypracovali, aj keď niekoľko sľubných náznakov tam bolo. Keď už možno vyrovnanie ani nikto nečakal, Preisinger potiahol puk do pásma, pekne ho hodil na modrú čiaru a Dalhuisen prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:2.

V predĺžení bol už Poprad jasne lepším tímom, Škorvánka ratovala aj ľavá žŕdka po teči Seiga. Poprad ubránil presilovku pri vylúčení Livingstona a rozhodnúť museli nájazdy. V nich sa niekoľkokrát dostali k „mečbalu“ oba celky, nakoniec rozhodol túto lotériu Regenda.

Michalovce sa ujali vedenia 2:0 v sérii.

Góly: 6. Takáč (Lalancette, Southorn), 27. Galamboš (Ťavoda, Bartánus), roz. sam. nájazd Regenda – 8. Livingston (Skokan, Drgoň), 60. Dalhuisen (Preisinger)

Rozhodovali: Stano, Goga – Gegáň, D. Konc ml.

Vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

bez divákov

Zostavy:

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Tomek) – Mudrák, Mihálik, McCormack, Ťavoda, Louis, Ťavoda, Šedivý – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lehtonen, Mašlonka – Lačný

HK Poprad: Vošvrda (od 5. nájazdu Hamerlík) – Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Hudec, Ulrych, Kramár – Haščák, Skokan, Svitana – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Mashinter, Matej Paločko, Mešár – Jevoš