Dvojgólový náskok sme v Trenčíne neudržali

V 24.kole pricestoval Poprad do Trenčína a v prvej tretine si vypracoval dvojgólový náskok. Presilovková bomba Bohunického od modrej naštartovala ale obrat, ktorý zavŕšil svojim prvým gólom v trenčianskom drese aktívny Tomáš Sýkora. Vďaka trom bodom odskočila Dukla súperovi v tabuľke.

24. kolo Tipsport liga, 27.11.2016

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly a asistencie: 16. Bohunický (Sojčík), 23. Briestenský (Švec, Novák), 36. Sýkora (Drgoň) – 2. Troliga (Abramov, Dinda), 14. Zagrapan (Fabian, Henderson)

Vylúčení: 4:4 na dve minúty, navyše Sýkora (TN) DKZ, presilové hry: 1:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 28:33

Rozhodovali: V. Baluška, M. Novák – M. Orolin, T. Gegáň, 2107 divákov

HK Dukla Trenčín: Kutej – Bohunický, Drgoň, Kozák, Holenda, Obšut, Hatala, Šefčík – D. Hudec, Sojčík, T. Sýkora – Marc. Hossa, Bulík, J. Ručkay – Dlouhý, Šimun, Síkela – D. Novák, J. Švec, Briestenský

HK Poprad: Šúrek – Fabian, Chaloupka, Kurali, Suchý, Brejčák, Dinda, Bagin, Ježek – Henderson, Zagrapan, Lapšanský – Hvila, Mlynarovič, Kroták – Abramov, Troliga, D. Bondra – Štrauch, Lichanec, Rapáč

Začiatok zápasu medzi tabuľkovými susedmi vyšiel lepšie Popradčanom, ktorí sa už po necelých dvoch minútach dostali do vedenia – Abramovov vyrazený puk sa dostal na pravý kruh k Trogilovi a ten ho bez akýchkoľvek problémov poslal za chrbát trenčianskeho gólmana. Trenčania sa pokúšali o rýchle vyrovnanie, Síkela strieľal spomedzi kruhov, odkrytú bránku netrafil Sojčík. Naopak Popradčania dokázali udrieť ešte raz, keď Fabian poslal puk na kruh nepokrytému Zagrapanovi a ten zvýšil na 2:0. Na tento presný zásah domáci rýchlo zareagovali; v presilovej hre bolo zásluhou Bohunického a jeho strely od modrej znížené. Krátko pred sirénou to skúšal z kruhu ešte Ručkay, no nastrelil len konštrukciu bránky.

V úvode strednej časti dokázali „vojaci“ zásluhou Briestenského vyrovnať, ten prekonal Šúreka dorážkou. Domáci boli aktívni a hrýzli, avšak mohli to byť paradoxne Popradčania, ktorých delil kúsok od naklonenia skóre na svoju stranu. Dinda posunul šikovnou prihrávkou pred bránku Bondrovi, no druhý menovaný netrafil puk podľa predstáv. V 36. minúte potešil domácich priaznivcov Sýkora, ktorému sa podarilo vsietiť svoj prvý gól v trenčianskom drese v aktuálne sezóne, no v rámci radosti vyhodil svoju hokejku mimo ľadovej plochy a za to inkasoval od rozhodcov trest do konca stretnutia. Len pár sekúnd pred záverečnou sirénou preveril Kuteja Mlynarovič, no domáci gólman bol v pozore a puk bez akýchkoľvek problémov spracoval.

Prvá polovica záverečnej časti patrila vyslovene „kamzíkom“, ktorí si dokázali obsadiť útočné pásmo, no na Kuteja nevedeli nájsť recept. Naopak na druhej strane mohol pohroziť Dlouhý, ktorý sa predral pred Šúreka, no puk za neho nedostal. Oku lahodiaca akcia sprevádzala zápas v 55. minúte; nepokrytý Bulík dostal prihrávku na pravú stranu, strela do odkrytej bránky ale v sieti neskončila – Fabian sa obetavo hodil rovno pred bránku, čím vyslovene zachránil svoj tím od inkasovania. V závere, počas vylúčenia Hudeca, vsadili hostia na powerplay, no ani šestica Popradčanov si nedokázala s Kutejom poradiť – tri body tak zostali na domácom ľade.

Hlasy trénerov

Josef Turek (tréner HK Dukla Trenčín): „Narazili sme na silný Poprad, ktorému sa v posledných zápasoch darí a má mnoho skúsených hráčov. Nezačali sme síce najhoršie, ale zbytočne sme inkasovali. Naopak sme ale dokázali vyrovnať a to nás ešte väčšmi naštartovalo. Tímovou hrou sme sa dostali do vedenia, rozviazali sme hráčom nohy a začína sa nám dariť. Súčasne veľmi dobre zachytal Kutej, musím ho naozaj pochváliť.“

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad): „Úvod stretnutia sa nám vydaril, treba ale povedať, že Trenčania mali veľmi dobrý pohyb a boli nepríjemným súperom. Síce sme strelili dva góly, no po vlastných chybách sme aj inkasovali a bolo vyrovnané. Zápas bol vyrovnaný, no domáci mali naviac čo sa týka emócií, vložili do toho viac srdca a bojovnosti. My však ideme ďalej, sila nášmu tímu nechýba, musíme bojovať naďalej.“