Famózny obrat prináša mečbal

HK Nitra – HK Poprad 3:4 (2:1, 1:0, 0:3)

Úvodná dvadsaťminútovka piateho duelu priniesla zaujímavý hokej s množstvom šancí. V 2. minúte sa v nej ocitol ako prvý hosťujúci Dávid Bondra, ten sa však zaľakol a Honzíka neprekonal. O dve minúty na opačnej strane ukázal ako na to domáci kanonier Buček, ktorý si našiel puk v skrumáži a prekonal Tomeka – 1:0. Nitrania mohli odskočiť súperovi v 13. minúte, avšak v tutovke zlyhal Bodák. V 17. minúte Popradčania trestali v presilovej hre o dvoch hráčov a vyrovnal Arniel – 1:1. “Kamzíci” sa mohli radovať o pár sekúnd neskôr, ale Bjalončíkov bekhendový blafák mierený medzi betóny prečítal Honzík. Pred odchodom kabín prinavrátil Nitre vedenie druhým gólom v zápase Buček, ktorý pekne obstrelil obrancu Popradu – 2:1.

V 26. minúte vyslal na Tomeka strelu švihom Baláž a puk opečiatkoval ľavú žŕdku brány. “Corgoňov” to však mrzieť nemuselo, pretože v polovici zápasu využil presilovku Tvrdoň a Nitra viedla o dva góly – 3:1. Tyčka zazvonila aj na opačnej strane, pri teči Bjalončíka chýbali hosťom ku gólu len milimetre. V záverečných sekundách mohol upokojiť domácich Nemec, ale jeho strelu vyrážačkou zastavil na ceste do siete pekným zákrokom Tomek.

Tretia tretina ukázala, aký bol tento zákrok Tomeka dôležitý, pretože udržal Poprad v zápase. Nitrania sa následne nepochopiteľne stiahli do defenzívy a pasívna hra ich vyšla draho. V priebehu necelých troch minút Nitra prišla o trojgólové vedenie. Na 3:2 znížil Livingston, vyrovnať sa podarilo Bjalončíkovi – 3:3 a o šokujúci obrat sa postaral Mešár – 3:4. Nitra sa už v závere nedokázala z tejto rany spamätať a tak Popradčania budú môcť v sobotu rozhodnúť sériu na domácom ľade.

Góly: 4. Buček (Nemec, krivošík), 19. Buček (Buncis, Nemec), 30. Tvrdoň (Buček, Nemec) – 17. Arniel (Svitana, Skokan), 50. Livingston (Bjalončík), 51. Bjalončík (Mlynarovič), 52. Mešár (Drgoň, Skokan)

Rozhodovali: Novák, Krajčík – Knižka, Orolín

Vylúčení: 8:7 na 2 min., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0

3600 divákov

Nitra: Honzík (O´Connor) – Nemec, Mezei, Bodák, Švarný, Pupák, Vitáloš, Rais – Krivošík, Buncis, Buček – Varga, Rockwood, Sýkora – Holešinský, Hrnka, Tvrdoň – Volko, Baláž, Bajtek – Drábek

Poprad: Tomek (Todykov) – Drgoň, Brejčák, Novajovský, Tam, Hudec, Ulrych, Demo – Svitana, Skokan, Mešár – Ully, Arniel, Bondra – Bjalončík, Mlynarovič, Kundrik – Petráš, Livingston, N. Bondra

stav série: 2:3