Vo východniarskom derby uspeli po predĺžení Oceliari
9. decembra 2016
Štefan fabian: Neštudujem kvôli titulu, ale kvôli sebe
10. decembra 2016

Filip Vašaš: Puk putuje do mojej „siene slávy“

Proti Zvolenu si zaznamenal svoj prvý extraligový gól. Myslel na teba niekto na ľade a doniesol ti puk? Našiel si mu už nejaké miesto?
Hneď po strelení gólu som pri oslave povedal chalanom, nech mi niekto zoberie puk a ujal sa toho Aleš Ježek. Puk putuje do mojej vlastnej „siene slávy“, kde si odkladám rôzne trofeje aj z iných športov.

Posledné zápasy si bol členom tretieho útoku po boku rýchleho Bondru a skúseného, na puku silného, Troligu. Aké úlohy si dostal od trénera ty?
Na začiatku mi tréneri oboznámili systém hry a z nich vyplývajúce všetky herné situácie a podobne. A povedali mi, že všetko záleží odo mňa, mám si to užiť a tak sa aj stalo.

V juniorskej lige sa Popradu podarilo postúpiť z piateho miesta do nadstavbovej časti. Vládne s hrou mužstva či tvojimi štatistikami spokojnosť?
Ak mám byť úprimný, mám pocit, že sme mali na lepšie umiestnenie. Základ ale je, že sme v play off a to je podstatné. Koho v ňom dostaneme je už len na nás. Čo sa týka osobných štatistík, to veľmi nesledujem, ale viem, že to nie je nič extra. Určite by som bol rád za viac bodov, ale to nie je až tak dôležité. Skôr sa sústredím na to, či na konci zápasu máme 3 body alebo nie a je jedno kto skóruje.

Po novom roku sa začne tvoriť nový káder reprezentácie do dvadsať rokov, ktorý by nás mal budúcu sezónu zastupovať na Majstrovstvách sveta. Si v kontakte s trénermi a dá sa očakávať tvoje zapojenie do projektu ešte túto sezónu?
Zatiaľ ma nikto z reprezentácie neoslovil a to, či ma niekto v budúcnosti osloví alebo nie, záleží opäť len odo mňa. Budem robiť všetko preto, lebo hrať za Slovensko je pre mňa veľká česť a samozrejme ste na očiach viac ľudom.

Facebook komentáre