František Štolc abdikoval z postu trénera Kamzíkov

Hlavný lodivod popradského tímu sa predčasne vzdal funkcie postu hlavného trénera.

František Štolc mladší sa ešte v lete stal trénerom popradských Kamzíkov, s ktorými absolvoval letnú prípravu a mužstvo viedol aj v sezóne. Počas pôsobenia trénera Štolca na lavičke Popradu odohrali hráči HK Poprad 15 zápasov, v ktorých si pripísali 3 výhry v riadnom hracom čase, 2 po predĺžení, 10 prehier a v tabuľke sú na priebežnom jedenástom mieste. Naposledy Popradčania prehrali na ľade MAC Újbuda, čo viedlo k rozhodnutiu vzdať sa funkcie.

„Po zápase s Budapešťou som sa rozhodol, aby vedenie klubu zvážilo môj odchod z funkcie hlavného trénera. Mužstvo potrebuje nový impulz a je asi správny čas na to, aby sa vymenil tréner,“ uviedol bývalý kormidelník.

Na vzniknutý problém reagoval aj šéf popradského klubu. „Už skôr sme neboli spokojní s predvedenou hrou, tabuľkovým postavením a uvažovali sme nad zmenou a novým impulzom. Po zápase sme sa kontaktovali a situáciu začali hneď riešiť. Rozhodnutie trénera sme akceptovali a v súčasnosti hľadáme nového. Realizačný tím opúšťa taktiež Pavel Paukovček. Obom by som sa chcel poďakovať za predvedenú prácu a prajem im veľa šťastia v ďalšej kariére,“reagoval na odchod lodivoda riaditeľ HK Poprad.

Vedenie popradského klubu dvíha varovný prst. „Ak sa výkony nezlepšia, dôjde k zmenám v kádri,“ uzavrel Ľudovít Jurinyi.