František Sučko bude zaradený medzi Legendy popradského hokeja

Poprad je často označovaný ako jedna z kolísok hokeja na Slovensku a liaheň na hokejistov a trénerov. Vyrástlo tu množstvo talentov, ktoré zanechali výraznú stopu nielen v slovenskom, ale i svetovom hokeji. HK Poprad sa rozhodol uctiť si najväčšie osobnosti a legendy popradského hokeja vyvesením vlajok s ich podobizňou. Štvrtá etapa bude venovaná legendárnemu hlásateľovi Františkovi Sučkovi. Slávnosť sa uskutoční za prítomnosti jeho rodiny pred úvodným buly zápasu s Kladnom 18.8.2022.

František Sučko 16.10.1948 – 10.3.2022

Rodák z Hanušoviec nad Topľou strávil ako hlásateľ na popradskom zimnom štadióne 48 rokov. Prvýkrát sa jeho hlas ozval z mikrofónov v roku 1974. Najprv hlásil žiacke a dorastenecké zápasy, neskôr tie medzi mužmi. Patril do hokejovej rodiny. Bol jej nenahraditeľným členom a bez jeho ikonického prejavu si nejeden fanúšik nevedel predstaviť zápas Kamzíkov. Jeho hlas bol pri každom úspechu aj neúspechu klubu, vedel potešiť, ale aj burcovať fanúšikov na zimnom štadióne. Každý, kto ho mal možnosť aspoň raz pri práci počuť, si určite spomenie na jeho ikonický príhovor: „Príjemný podvečer, vážení športoví priatelia ľadového hokeja, najrýchlejšej kolektívnej hry.“

Foto: Oliver Ondráš v rámci projektu 100×100

Na jeho počesť nosia hráči HK Poprad na golieroch svojich dresov počas prípravných zápasov pred sezónou 2022/23 a počas 75. ročníka Tatranského pohára iniciály FS so siluetou mikrofónu.