Góly Larkina a Lodgea zlomili Trenčín

HK Poprad – Dukla Trenčín 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Zápas začali aktívnejšie Kamzíci, prvú gólovú šancu si ale pripravil Trenčan Alderson, jeho strelu v 4. minúte zastavila horná žŕdka. Poprad mohol ísť do vedenia v 11. minúte počas presilovej hry, Ulrychovu strelu spred brány inštiktívne zastavil Valent. Opäť počas početnej výhody sa do ďalšej gólovej šance dostal obranca Dalhuisen v 15. minúte, spomedzi kruhov trafil do Valenta. Trenčín udrel zo svojej druhej veľkej šance, domáci zabudli na Aldersona medzi kruhmi a ten z prvej prestrelil Vošvrdu – 0:1. Popradčania vyrovnali v 19. minúte, premiérovo sa presadil obranca Larkin, ktorý zachytil letiaci puk, natlačil sa pred trenčianskeho gólmana, ktorého „vykúpal“ – 1:1.

Hneď v úvodných sekundách druhej tretiny nastal pred popradskou bránkou zmätok. V dobrej šanci zblízka bol Mikyska, ktorý presúval puk cez bránkovisko. Vošvrda nevedel, kde je puk, napokon ho s pomocou spoluhráčov našiel a priľahol. Poprad mal celú tretinu viac z hry, ale bol to opäť Mikyska, ktorého nebezpečnú strelu musel vyraziť v 35. minúte Vošvrda. Minútu pred koncom druhého dejstva mohol ísť Trenčín do vedenia, Stachova strela z ľavého kruhu minula bránku.

V 50. minúte zase nebezpečne strieľal Alderson, Vošvrda jeho puk vyrazil. O tri minúty neskôr zatlačili Vojaci Popradčanov v ich pásme, spravili však chybu a do prečíslenia vyrazili Jacobs s Lodgeom. Druhý menovaný strieľal z prvej z ľavého kruhu a prekonal Valenta – 2:1. Posledných 180 sekúnd tretej tretiny Trenčania tlačili Poprad, poistku pridal do prázdnej bránky Takáč – 3:1. Poprad tak takmer presne po 2 rokoch porazil doma Trenčín.

Góly: 19. Larkin (Vandas), 53. Lodge (Jacobs, Paukovček), 60. Takáč (Svitana, Zagrapan) – 17. Alderson (Mikyska, Štach)

Rozhodovali: Valach, D. Konc st. – D. Konc ml., J. Konc ml.

Vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky a oslabenia 0:0

2 019 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Adam Larkin – Marko Stacha

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Bjalončík, Lodge – Matej Paločko, Paukovček, Matúš Paločko – Králik

Dukla Trenčín: Valent (Tomek) – McCormack, Starosta, Stacha, Štach, Sládok, Kajínek, Bokroš – Alderson, Mikyska, Bezúch – Bartovič, Valach, Hecl – Džugan, Balán, Lapšanský – Ferényi, Švec, Sojčík – Ďurina

Peter Mikula (tréner Popradu) – Prvá tretina bola lepšia, dostávali sme sa do šancí, mali sme tri gólové šance. V druhej tretine nás Trenčín preveroval, po prestávke sme si povedali, že to musíme zlepšiť. V tretej tretine sme tie zlé veci korigovali. Boli sme efektívni, dali sme viac gólov ako súper. Po spackanom predošlom zápase sa musím hráčom poďakovať za tento výkon. Tretí útok bol nanovo zložený, ujal sa, bol efektívny.

Ján Pardavý (tréner Trenčína) – Začiatok zápasu bol Poprad lepší, bol lepší v pohybe a v kontrole puku. Potom sme tam mali pár šancí. V druhej a tretej tretine sme mali šance, ale chýbal mi väčší hlad po dorážke. Mrzí ma, že sme prehrali gólom po hlúpej situácii, nedodržali sme, čo sme si povedali, dali sme šancu rýchlym popradským útočníkom. Nie som spokojný s efektivitou a výsledkom.