Emil Bagin už nebude pokračovať v Poprade
1. januára 2017
HK Poprad otvára kamenný fanshop
2. januára 2017

HC Tatry strelil pred 80 rokmi prvý gól Štátnej ligy

Pred 80 rokmi, presne 3. januára 1937, sa odohrali prvé zápasy spoločnej česko-slovenskej Štátnej ligy, v ktorej sa predstavilo osem najlepších tímov z Československa. Prvým a jediným slovenským zástupcom v lige bol aj popradský HC Tatry. Dejiskom historický prvého zápasu jediného slovenského účastníka Celoštátnej ligy – HC Tatry bol Poprad. Hokejové ihrisko v Poprade bolo v tom čase v miestach, ktoré dnes poznáme ako Ulicu Staré ihrisko. V zápase sa stretli mužstvá HC Tatry a SK Slavia Praha. V silnom vetre a fujavici si v nedeľu 3. januára 1937 našlo cestu na prvý ligový zápas Popradu len okolo 400 divákov. Prvý gól padol už v 15. sekunde zápasu. Súperovu sieť rozvlnil Rudolf Tomašek.

Pri tejto príležitosti sa počas zápasu HK Poprad – MsHK Žilina, ktorý sa odohrá 3. januára o 17:00 hod. na Zimnom štadióne mesta Poprad, uskutočnia oslavy 80. výročia 1. zápasu v Štátnej lige. Domáci tím sa predstaví v špeciálnej edícii retro dresov. Ich dominantou bude logo, ktoré tvorí číslovka 80 a štíty Vysokých Tatier. Na dresoch je použitá biela, modrá a červená farba, čo sú farby pôvodného loga HC Tatry. Hostia odohrajú tento zápase taktiež v špeciálnej edícii dúhových dresov symbolizujúcich tričko majstra sveta v cyklistike Petra Sagana. Na úvod zápasu zaznie štátna hymna v podaní Folklórneho súboru Vernár.

Vôbec prvý zápas v ľadovom hokeji odohrali hokejisti z popradského klubu PAC Poprad, ktorého hokejový odbor vznikol v roku 1930, vo štvrtok 22. januára 1931 proti ŠKVT .

Facebook komentáre