HK Poprad má záujem o spoluprácu s klubom z Kežmarku

Počas uplynulej sezóny uzatvoril tipsportligový klub z Popradu farmársku zmluvu so zástupcom prvej ligy HK Spišská Nová Ves. V aktuálnom ročníku kluby naďalej spolupracujú avšak už len v neformálnej rovine. Črtá sa nová spolupráca.

V záujme popradského klubu je mať aj v budúcnosti spoluprácu na patričnej úrovni. Napomôcť by k tomu mohol novovznikajúci klub v Kežmarku. „Z historického a lokálneho hľadiska si vieme predstaviť spoluprácu s Kežmarkom. Novovznikajúci klub je aj vďaka jeho personálnemu zloženiu už v súčasnosti pripravený fungovať podľa nami preferovaných hodnôt akými sú transparentnosť a profesionalita,“ vyjadril sa k novému klubu riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

V kežmarskom hokeji figurujú skúsení ľudia, ktorí dávajú aj Popradu záruku profesionálne úrovne. „Už v súčasnosti prebiehajú prvé diskusie. Klub zastrešuje personálne Martin Klempa, ktorý je bývalým popradským hráčom a pôsobil aj v Kežmarku. Máme s ním nadštandardné vzťahy a vzájomne sme si nápomocní. U nás je stále vítaný. Nemenej dôležitým členom je pán Martin Griglák, ktorý je dlhoročným partnerom HK Poprad, má množstvo manažérskych skúseností a spolupráca s ním prebieha na vysokej úrovni. Opomenúť nemožno ani pána Gabriela Kaprála,“ hovorí o predstaviteľoch klubu Jurinyi. Predstavy o spolupráci sú v rámci mládeže aj seniorského mužstva. „Už v minulosti dochádzalo k výmenám hráčov, odchovanci Kežmarku pôsobili v Poprade a naopak. Poprad by sa mohol podieľať aj na spolufinancovaní farmárskeho tímu pôsobiaceho v 1. lige,“ upresnil návrhy pri nadväzovaní partnerstva Jurinyi.

Hokej v Kežmarku vychováva aktuálne 46 hokejistov

Klub je v neľahkej situácii, aj napriek tomu má vízie, ktoré sa mu darí napĺňať. „Aktuálne máme predprípravku, tretí a štvrtý ročník. Klubom MHK Kežmarok nám nebolo dovolené dohrať súťaž tretiakov a štvrtákov. Vedenie nás neoslovilo s možnosťou dohrať pod ich hlavičkou a za akých okolností by mohlo dôjsť k dohode. Riešime to formou prípravných zápasov. Táto situácia nás veľmi mrzí. Je smutné, že v konečnom dôsledku na to doplácajú deti,“ upresňuje ťažké začiatky klubu tréner Martin Klempa.

Kežmarčania deklarujú možnosť spolupráce s Popradom. „Vieme si to predstaviť, sme kvôli obmedzenému počtu detí na to aj odkázaní. Aj teraz si určitou formou pomáhame,“ vysvetľuje Klempa.

Prioritou je rozvoj mládeže. „Chceme rozvíjať všetky ročníky a vychovávať hráčov. Potrebujeme k tomu aj úzku spoluprácu s inými klubmi. Mnoho vynikajúcich hráčov z Kežmarku začalo hrať extraligu a dostalo sa na vyššiu úroveň vďaka Popradu. Základná idea je, aby sme vytvárali deťom čo najlepšie a najprofesionálnejšie podmienky,“ opisuje zámer klubu Gabriel Kaprál.

Pri práci ich motivuje záujem rodičov a sponzorov. „Tlak rodičov a nedôvera vo vedenie starého klubu nás spojila v to, aby sme začali pracovať pod vlastnou hlavičkou a s vlastnou ideológiou. Dúfame aj v podporu mesta Kežmarok,“ uzavrel Kaprál.