Kamzíci odštartovali letnú prípravu behom Wings for Life World Run
7. mája 2017
Novou posilou Popradu sa stal Peter König
9. mája 2017

HK Poprad zahájil letnú prípravu

Pod vedením trénerskej dvojice Ozimák-Štolc odštartovali hokejisti HK Poprad spoločnú letnú prípravu na ďalšiu sezónu.

Od skončenia uplynulého ročníka Tipsport Ligy sa zišli hráči HK Poprad opäť na Zimnom štadióne mesta Poprad. Na prvý zraz prišli okrem doteraz zverejnených mien aj hráči juniorského tímu s ročníkom narodenia 1996, ktorí dostali pozvánku na absolvovanie spoločnej letnej prípravy. „Prvého tréningu sa zúčastnilo 25 hráčov vrátane dvoch brankárov. Ide o väčšinu hráčov, s ktorými klub ráta na nasledujúcu sezónu, avšak absentovali ešte hráči z radov opôr, ktorým chýba už len podpis zmluvy a k mužstvu sa pridajú v tomto alebo v budúcom týždni,“ uviedol na prvom tréningu hlavný tréner HK Poprad Marcel Ozimák.

Kamzíkov čaká osemtýždňový blok letnej prípravy. „Počas tohto obdobia sa budeme spoznávať s novými hráčmi, budovať mužstvo a hlavne zvyšovať fyzickú stránku všetkých zložiek športovej prípravy, sily, obratnosti, vytrvalosti a rýchlosti,“ poznamenal k cieľom prípravy lodivod Kamzíkov.

„Celý proces sa uskutoční v kontexte s regeneráciou a kompenzáciou, pretože toto obdobie by malo slúžiť na prípravu organizmu na ťažkú sezónu, ktorá nás čaká, a hlavne na prípravné obdobie v júli, auguste a začiatkom septembra, pretože tam bude gro práce. Následne budeme pracovať už v režime súťažného mikrocyklu, ktorý začína prvým majstrovským zápasom,“ dodal Ozimák.

    

Facebook komentáre