Hodnotenie doterajšieho priebehu sezóny

Sezóna 2018/2019 sa pomaly prelína do svojej druhej polovice, a tak je tu hodnotenie doterajšej práce „A“ mužstva.

Kamzíci momentálne okupujú štvrté miesto v tabuľke Tipsport Ligy. Predseda predstaventsva HK Poprad, Ľudovít Jurinyi, je spokojný s doterajšími výsledkami Kamzíkov. ,,Momentálne som spokojný s umiestnením mužstva a ako mužstvo hrá. Ciele, ktoré sme si stanovili na začiatku sezóny čiastočne napĺňame. Myslím si, že z mužstva môžeme ešte viac „vymáčknuť“ a pomýšľať aj na vyššie priečky, ale samozrejme treba aj trocha pokory a treba uznať, že súťaž je veľmi vyrovnaná a každý súper je veľmi náročný a každý môže s každým vyhrať. Tabuľka je veľmi nahustená, situácia sa môže z kola na kolo zmeniť. Treba ísť krok po kroku, získavať body a získať taktiež aj čo najlepšiu pozíciu do play-off,“ zhodnotil aktuálnu situáciu Jurinyi. Kým hornú špicu tabuľky okupujú slovenské tímy, tak v tej spodnej medzi sebou súperia nielen slovenské, ale aj 2 maďarské celky. ,,Podľa môjho názoru sú prínos pre ligu. Sú to kvalitné mužstvá, potrápili nejedného súpera. Druhá vec je aj tá, že osobne som sa bol v Maďarsku  pozrieť na zápasy organizované týmito tímami a úroveň organizácie bola na slušnej úrovni, ba bola možno aj vyššia, ako u niektorých tímov na Slovensku. Myslím si, že jedno maďarské mužstvo postúpi  do vyraďovacích bojov a nebude to ľahký súper pre nikoho,“ dodal na záver Ľudovít Jurinyi.

Hlavný tréner Roman Stantien chváli robotu svojich zverencov. ,,Som spokojný s postavením v tabuľke. Hráčov musím pochváliť ako pracujú a ako sa snažia. Sú samozrejme aj veci, v ktorých sa chceme zlepšovať, pracujeme na tom. Vieme, kde nás tlačí topánka. Zápasov je pred nami ešte veľmi veľa, netreba každopádne robiť unáhlené závery.“ Maďarské tímy vníma hlavný tréner ako nepríjemných súperov. ,,Tabuľka ukazuje, že liga je veľmi vyrovnaná, čoho dôkazom sú aj maďarské tímy, ktoré sa od zápasu k zápasu zlepšujú. Veľmi silní sú v domácich zápasoch, predsa už vyhrali dosť zápasov a pobrali množstvo bodov aj tímom zo špice tabuľky,“ vyslovil hlavný tréner Popradčanov. Kamzíci sú jedným z tímov s najnižším počtom inkasovaných gólov. V doterajšom priebehu sezóny ich inkasovali 66, menej inkasovali len hráči Košíc. ,,Na začiatku sezóny sme strieľali málo gólov. Možno je to dané aj tým, že to hráme viac zozadu. Útočníci pomáhajú obrancom a sú zapojení do obrannej hry. Mysleli sme si ale, že budeme mať lepší útok než obranu. V momentálne situácii je to vyrovnané. Hráme kolektívny hokej, kde si hráči navzájom pomáhajú a kde nejde o to, kto ten gól dá, aj keď každý strelený gól poteší. Je dobré, že to nie je postavené na jednom alebo dvoch hráčoch, ale že gól vie streliť každý hráč. V realizačnom tíme tak vládne spokojnosť,“ dodal na záver hlavný tréner.

Popradskú svätyňu chránia Patrik Nechvátal a Tomáš Vošvrda, ktorý je aktuálne percentuálne najlepším brankárom ligy. ,,Tomáš Vošvrda mal od začiatku predpoklady byť brankárskou jednotkou. Ukazuje svoju kvalitu a drží mužstvo, odráža sa to na štatistikách, že dostávame málo gólov. Musíme poďakovať aj Lukovi Gračnarovi, ktorý chytal taktiež výborne a sme radi, že sme dokázali nájsť dobrú náhradu v podobe Patrika Nechvátala, je to výborný brankár. Snažíme sa zapájať do procesu aj mladých brankárov, v príprave to bol Roman Rychlík a momentálne je to navrátilec z projektu Daniel Jakub Pavličko, ktorý čaká na svoju šancu. Sme spokojní, že máme istoty v bránkovisku,“ povedal tréner brankárov Stanislav Salát.