Za striedačkou: Expert Róbert na nečakané problémy a rozdávanie pozitívnej energie
15. apríla 2017
Fotografia hráčov na drevenej plakete v predaji
19. apríla 2017

Hokejisti vymenili hokejky za korbáče

Veľká noc patrí medzi najobľúbenejšie slovenské sviatky a našim fanúšičkám sa ich rozhodli spestriť aj hokejisti HK Poprad.

HK Poprad vyhlásil tesne pred sviatkami súťaž spojenú s veľkonočnými tradíciami. Na veľkonočnú kúpačku k vám mohli zavítať hráči a predstavitelia HK Poprad oblečení v tradičných krojoch. Podmienkou bolo uverejnenie fotografie, na ktorej fandia zástupkyne ženskej časti našej fanúšikovskej obce.

Toto spestrenie sviatkov si pochvaľovali samotní hráči a aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi. “Som rád, že sme popradským fanúšikom priniesli niečo nové. Keďže aj ja osobne chodím pravidelne “oblievať” v kroji, tak som sa skúsil dohodnúť aj s chalanmi z našej šatne. Aj vďaka dobrej nálade v nej môžem na nich skúšať podobné úlety a opäť som bol úspešný, keďže vôbec neváhali. Škoda že nemáme kroje pre celé mužstvo… Myslím si, že sa rodí pekná tradícia, ako naše fanúšičky potešiť. Spojenie športu a kultúry určite nie je na škodu,” povedal po návšteve potešený šéf popradského hokeja.

Zážitok to nie je len pre fanúšikov, ale určite aj pre hráčov samotných. Veď vyskúšať si pravý ľudový kroj a ešte v takýto deň nie je každodenná záležitosť. “Chalani mali z toho veľkú radosť a zábavu. Obliecť sa do kroja a ísť medzi ľudí je predsa len niečo iné ako v hokejovej výstroji. Hokejky vymenili za korbáče a baby si to určite užili.”

Našim Kamzíkom išlo šibanie skoro tak dobre ako občasné “sekerky” hokejkou. V tomto prípade si však za svoju aktivitu nepripísali na konto trestné minúty, ale sladkú výslužku. Zdá sa, že ľudové súbory v Poprade majú vážnu konkurenciu.

Facebook komentáre