Hokejová komunita sa teší z tréningovej haly

Primátor mesta Ing. Anton Danko dnes oznámil začiatok výstavby toľko potrebnej tréningovej haly.

„Väčšina vyspelých hokejových miest má tréningové haly a Poprad, ktorý je baštou slovenského hokeja, zatiaľ má len jeden zimný štadión. Som rád, že tu pribudne najmodernejšia tréningová hala na Slovensku,“ povedal počas dnešného brífingu pred hokejovým štadiónom.

Zmluvná cena diela je takmer 6 miliónov euro s DPH a výstavbu musí zhotoviteľ stihnúť do 12 mesiacov. Hala sa postaví zo severovýchodnej strany zimného štadióna a v jej okolí pribudne aj 22 parkovacích miest. Jej kapacita bude 200 divákov a celkovo v nej nájdeme 7 šatní, tiež šatňu pre rozhodcov, miestnosť pre trénerov a bufet.

„Hala bude slúžiť aj na verejné korčuľovanie. Toho ľadu bude v našom meste dosť, tak aby si ho užila nielen mládež, ktorá nebude musieť vstávať na tréningy skoro ráno, ale bude slúžiť aj pre širokú verejnosť,“ uzavrel primátor a ako prisľúbil, v meste pribudne do konca roka ešte jedna ľadová plocha a to na sídlisku Juh pri CVČ, ktorá bude v zime slúžiť pre hokejistov a v lete pre hokejbalistov.

„Musím za klub povedať, že sa z tejto správy o začiatku výstavby haly veľmi tešíme. Od začiatku sme boli zapojení do prípravy jej projektu a chcem sa poďakovať mestu Poprad, že tento projekt zrealizovalo. Veď hokej je dlhodobo pod Tatrami šport číslo jeden a vedenie mesta si to uvedomuje. Budeme môcť zabezpečiť viac tréningov na ľade pre našu mládež a verím, že vychováme ešte viac talentov, ako máme teraz. Urobíme pre to maximum,“ povedal riaditeľ hokejového klubu Ľudovít Jurinyi.