Informácie

História zimného štadióna

Zimný štadión mesta Poprad začali stavať už v roku 1970, no prvých hokejistov privítal na svojom ľade v roku 1973. Štadión prechádzal priebežne malými úpravami. Od roku 2006 do roku 2008 prešiel postupne komplexnou rekonštrukciou, rozmery ľadovej plochy sa zmenšili na 56 x 26 metrov, vymenila sa technológia chladenia, drevené lavice sa vymenili za umelé sedačky, zrekonštruovala sa strecha. Na štadióne sa ďalej uskutočnila rekonštrukcia vstupných priestorov, prednej fasády zimného štadióna, VIP priestorov, kabín, pribudlo moderné osvetlenie. Štadión spĺňa aj prísny reglement KHL. Rekonštrukciou klesla pôvodná kapacita z 5500 na súčasných 3933 miest na sedenie.

V lete 2016 bola v súvislosti s organizáciou MS hráčov do 18 rokov rozšírená samotná ľadová plocha na rozmery 60×29 metrov a v nadväznosti na to bolo rozšírené aj osvetlenie – všetko v zmysle platných pravidiel IIHF. Na základe zmeny pravidiel ľadového hokeja (IIHF – 2014), týkajúcich sa rozmerov mantinelov a ochranných skiel, boli zároveň vymenené pôvodné mantinely a ochranné sklá za mantinely a sklá s vyhovujúcimi rozmermi.

Zimný štadión v Poprade patrí v súčasnosti medzi najmodernejšie stánky ľadového hokeja na Slovensku. Zimný štadión je využívaný predovšetkým na ľadový hokej, okrem domáceho hokejového klubu využívajú štadión aj amatérske hokejové družstvá z regiónu. Štadión je využívaný aj na organizovanie veľkých kultúrno-spoločenských podujatí.

Na popradskom zimnom štadióne je doma druhý najstarší hokejový turnaj v Európe – Tatranský pohár. Zimný štadión mesta Poprad bol v roku 1987 dejiskom športových disciplín Svetovej zimnej univerziády, v roku 1994 sa na štadióne hrali MS v ľadovom hokeji skupiny „C“ vrátane pamätného posledného zápasu, ktorý vďaka víťazstvu 2:1 nad Bieloruskom znamenal postup Slovenska do skupiny „B“. Na klubovej úrovni sa v Poprade hral Pohár federácie, Kontinentálny pohár, zápasy hviezd slovenskej a českej extraligy. V sezóne 2011/12 sa na tomto štadióne hrala druhá najprestížnejšia súťaž na svete – Kontinentálna hokejová liga.

Mapa hľadiska

Kapacita hľadiska: 4233 miest
Miest na sedenie: 3933
Miest na státie: 300

Rozmery ľadovej plochy: 29×60 m

Parkovanie

Pri zimnom štadióne je v súčasnosti jedna rozľahlá parkovacia plocha, ktorá disponuje štyrmi vyhradenými parkovacími miestami pre ZŤP. 

Prístup na parkovisko č. 1 je zo Štefánikovej, resp. zo Športovej ulice.

Vodiči môžu svoje motorové vozidlá odparkovať aj na neďalekých parkoviskách pri AquaCity Poprad alebo NTC Poprad (futbalový štadión).

Parkovacie miesta sú pre návštevníkov zimného štadióna k dispozícii bezplatne.

Lokalizácia a prístupnosť

Zimný štadión sa nachádza na Štefánikovej ulici č. 46 v Poprade. GPS lokalizácia: 49°03’38.0″N 20°18’40.6″E.

K zimného štadiónu vedie hlavná cestná komunikácia č. 1/66. V blízkosti štadióna je diaľnica D1 s križovatkou Poprad-Východ.

Verejná doprava (autobusová zastávka Zimný štadión)