Ivan Vishnevsky poslednou popradskou akvizíciou v sezóne

Na záver prestupového obdobia získal Poprad veľkú posilu do obrany. Pod Tatry prichádza 32-ročný Ivan Vishnevsky, ktorý odohral viac ako 500 duelov v KHL.

„Lada sa nedostala do play-off a ja som dostal telefonát, že slovenský tím má záujem o obrancu. Spýtal som sa, kde sa nachádza a povedali mi, že je na prvom mieste a chce ísť na titul. Tak som povedal áno a prestup sa udial za pár hodín,“ povedal o svojom prestupe skúsený ruský bek.

Poprad je líder tabuľky s vysokými cieľmi a aj preto sa mu darí lákať do kádra posily. „Keď som sa rozprával s vedením, tak jasne povedalo, že ambície v tíme sú vysoké. Ja som nikdy titul nezískal a preto je to pre mňa veľmi dôležité, že tu je šanca to prelomiť a vyhrať. Chcem tímu čo najviac pomôcť a byť spolu s ním úspešný,“ dodal o ambíciách pre zvyšok sezóny.

Slovenská súťaž je zatiaľ pre neho neznámou. „O lige som sa rozprával s Dávidom Bucom, ktorý tu pôsobil predtým, ako opustil Slovan KHL. Ale jedna vec je niečo počuť a druhá vidieť. Všetko sa dozviem v zápasoch. V lige pôsobí veľa hráčov zo zámoria, ale nehrajú tu tak ako v zámorí, chcú hrať s pukom a sú šikovní. Hral som v AHL a KHL, ale neviem odhadnúť, akým systémom sa bude hrať v tejto lige. Ale videl som, že tu padajú pekné góly,“ dodal na záver rodák zo sibírskeho Barnaulu.

Radosť z prestupu a vysoké očakávania od novej akvizície má aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi: „Potom čo nám nevyšli iné mená, sme na poslednú chvíľu zistili, že je k dispozícii a skúsili sme sa dohodnúť. Dohoda bola rýchla a Ivan chcel prísť do Popradu a pomôcť nám splniť naše ciele. Z počutia vieme, že má veľmi dobrú povahu, hral s Dávidom Bucom v kanadskej juniorke a čakáme od neho veľmi dobrú defenzívu.“

Ivan Vishnevsky si vybral v juniorskom veku kanadskú cestu a tri sezóny strávil v tíme Rouyn-Noranda Huskies. Následne ho draftoval Dallas Stars, za ktorý nastúpil do päť zápasov a získal v nich dve asistencie. Väčšinu času pôsobil na jeho farme. Po výmene do Chicaga odohral ešte jednu celú sezónu v Rockforde a vrátil sa do KHL. V nej strávil 9 sezón a štartoval v 504 zápasoch, v ktorých získal 150 bodov za 48 gólov a 102 asistencií. Aktuálny ročník začal v Lade Togliatti vo VHL.