James Livingston pokračuje v popradskom drese

31-ročný rodák z Halifaxu predĺžil zmluvu s HK Poprad.

Šikovný útočník sa počas uplynulej sezóny prepracoval k útočným oporám mužstva a skončil štvrtý v klubovej produktivite, keď počas 62 duelov získal 43 bodov.

„Hokejový Poprad ma v minulom ročníku očaril. Je to skvelý klub s výborným kolektívom. Tiež ma upútala oblasť okolo Popradu, ktorú sme bohužiaľ kvôli pandémii nemohli tak preskúmať, ako sme chceli,“ povedal „Livi“ po predĺžení zmluvy.

„Viem, že tento tím má nato, aby ligu vyhral a ja mu chcem k tomuto cieľu pomôcť,“ dodal k tímovým ambíciám.

„Na začiatku minulej sezóny som mal slabý štart. Tomu chcem predísť, byť oporou už od začiatku a potvrdiť čísla z vlaňajška. Zároveň verím, že sa na tribúny dostanú aj fanúšikovia. To, čo predviedli počas finálových zápasov ma veľmi zaujalo,“ zaželal si na záver Livingston.

„Aj keď k nám prišiel s veľkými restami, tak si ich bol vedomý, snažil sa ich napraviť a pracoval veľmi aktívne. Keď ich napravil, tak naplno prejavil svoje prednosti na ľade, bol silný na puku, bojoval a hodil sa aj do kombinácie. Tiež musím dodať, že je to výborný človek a parťák do kabíny, predĺžili sme ho nie iba kvôli jeho hokejovým, ale aj ľudským vlastnostiam,“ zhodnotil kanadského útočníka hlavný tréner Peter Mikula.

Livingston strávil väčšiu časť kariéry v zámorí, kde sa po pôsobení v juniorskej OHL presunul do nižších líg AHL a ECHL. V Európe si vyskúšal EBEL, druhú nemeckú ligu a elitnú britskú ligu. V škótskom Fife bol kapitánom mužstva. Súčasťou Popradu sa stal v októbri 2020.