V poslednom prípravnom zápase futbalová výhra nad Zvolenom
17. septembra 2020
Na slovíčko s posilou: Adam Drgoň
21. septembra 2020

Joona Erving naďalej Kamzíkom

Zmluvu s popradským klubom predĺžil fínsky zadák Joona Erving. Pôjde už o jeho tretiu sezónu pod Tatrami.

Dvadsaťšesťročný obranca, ktorý len nedávno oslávil narodeniny, sa dohodol na zmluve s popradským tímom na jeden rok. Ako sám tvrdí, zapáčilo sa mu tu. “Doma je doma. Hneď ako som prišiel do Popradu, tak mi to vyčarilo úsmev, pretože som sa hneď zadíval na Tatry a bolo mi lepšie,” začal rozhovor Joona.

Rokovania s klubom boli korektné a ako sám Joona tvrdí, je tu spokojný. “S pánom Jurinyim a s ostatanými členmi vedenia sme rokovali a všetko prebiehalo v poriadku. Veľmi sa teším, že som naspäť a neviem sa dočkať, kedy vykorčuľujem na ľad s tímom. Samozrejme, zaujímal som sa o popradský hokej, pozrel som si nejaké videá, či už predstavenia hráčov alebo highlighty z prípravných duelov.”

Po rýchlo ukončenom predošlom ročníku sa Joona pripravoval v domácich fínskych podmienkach. “Ja som sa pripravoval hlavne doma v Jyväskylä a taktiež s tímom KeuPa, ktorý hrá v Mestise. Cítil som sa na ľade veľmi dobre, veď po takej dlhej dobe sa každý tešil na ľad,” pousmial sa Fín.

Vysoké ciele do sezóny má aj samotný hráč. “Pevne dúfam, že v sezóne pôjdeme čo najďalej. Som rád, že kostra tímu z vlaňajška ostala a doplnila sa o kvalitných hráčov. Myslím si, že tento tím je veľmi dobrý a silný. Verím, že do sezóny vstúpime úspešne a bude sa nám dariť počas celej sezóny,” zakončil rozhovor Joona, ktorý už po príchode na Slovensko absolvoval testy na COVID-19 s negatívnym výsledkom.

Lodivod popradských Kamzíkov si do defenzívy želal hráča tohto typu: “Som rád, že je v Poprade. Hoci to nevyzeralo pozitívne so situáciou, ktorá nastala vo svete, ale keď sme sa po ukončení sezóny lúčili, tak povedal som mu, že budem rád, ak naša spolupráca bude v ďalšej sezóne pokračovať. Očakávam od neho posilnenie defenzívy, je to ofenzívny obranca, ktorý ma veľmi dobré korčuľovanie. Dúfam, že sa mu bude aj strelecky dariť a môžem povedať, že obrancu jeho typu sme hľadali od začiatku. Verím, že bude pre tím prínos a bude napĺňať moje očakávania a očakávania vedenia. Potrebujeme obrancov, ktorí vedia brániť, ale sú aj aktívni v ofenzíve a sú ako štvrtý útočník. Určite bude patriť medzi najlepších korčuliarov v lige. Vo vlaňajšej sezóne ma prekvapil svojim ponímaním hry a v ofenzíve je veľmi prospešný,” uzavrel dojmy Peter Mikula.

Vedenie klubu robia vrásky na čele opatrenia súvisiace s usporadúvaním športových podujatí. “V danej situácii budú musieť niektorí hráči opustiť káder. Joona je čerešnička na torte pre skvelých popradských fanúšikov, aby sme im v tomto neľahkom období spravili aspoň my radosť. Samozrejme, ide o kvalitného obrancu, ktorý vystúži defenzívu,” s povzdychom okomentoval predĺženie kontraktu Ľudovít Jurinyi.

Facebook komentáre