Popradský dres si oblečie slovinský reprezentačný obranca Aleksandar Magovac
2. mája 2019
Andreas Štrauch v budúcej sezóne opäť Kamzíkom
4. mája 2019

Joona Erving: Ostávam v Poprade, cítim sa plnohodnotnou časťou hokeja aj komunity

Jedným z najpozitívnejších prekvapení minulej sezóny Tipsport ligy bol fínsky obranca Joona Erving.

Stále len dvadsaťštyriročný rodák z Oulu podával celú sezónu vyrovnané a najmä kvalitné výkony. Popradského diváka doslova fascinovali jeho korčuliarske schopnosti. Aj toho posledného fanúšika si však získal na konci sezóny, kedy v takmer každom striedaní zblokoval strelu alebo sa o to obetavými zákrokmi hroziacimi zranením pokúšal. Udržať ho teda v našom mužstve bola jednou z priorít vedenia. “Na podpis tejto zmluvy sme sa maximálne sústredili. Z pohľadu našej ligy ide o kvalitného obrancu so skvelým korčuľovaním. Stále si však myslíme, že môže svoje výkony ešte posunúť o level vyššie. Už teraz to však vyzerá tak, že by mal byť opäť prínosom,” hovorí riaditeľ klubu Jurinyi.

Aj sám Joona sa cítil v Poprade naozaj dobre, a tak jeho zotrvanie nebolo až takým prekvapením. “Pod Tatrami som prežil krásne mesiace. Už na začiatku ma všetci veľmi vrúcne privítali či už v klube alebo v meste. Naozaj som sa tu aj ako cudzinec cítil takmer okamžite ako plnohodnotný člen komunity. Práve to sú hlavné príčiny, prečo som sa rozhodol svoju budúcnosť spojiť so Slovenskom a konkrétne s Popradom,” potvrdzuje naše slová desaťbodový zadák.

Ak by sme však tvrdili, že Joona tu ostáva len kvôli dobrosrdečnosti Popradčanov, určite by sme sa mýlili. Pre mladého hráča, dokonca aj z Fínska, môže byť pôsobenie v našej lige prínosom. “Dostalo sa mi príležitosti posúvať sa hokejovo ďalej. Podmienky som mal vytvorené aj po hokejovej stránke na vysokej úrovni. Navyše je tu vidina tímového úspechu. Aj v šatni to funguje ako má, dokonca sa poznám s novicom Jesse Pelamom. V lige sa hrá vysokým tempom a mám možnosť sa konfrontovať s množstvom kvalitných hokejistov. Keď k tomu pripojím aj formu fandenia miestnych fanúšikov, ktoré je pozitívne odlišné od iných líg, tak to vychádza na množstvo plusových bodov pre zotrvanie v Poprade.”

Facebook komentáre