Joona Erving utrpel otras mozgu

Po 50. kole Tipsport Ligy rezonoval hokejovou verejnosťou nekompromisný zákrok na obrancu Popradu Joonu Ervinga. Ten ostal po zásahu od Judda Blackwatera ležať na ľadovej ploche a následne bol prevezený do nemocnice. Hráčovi Nitry bol udelený trest v hre, za ktorý dostal podľa Pravidiel ľadového hokeja automatické zastavenie činnosti na jedno stretnutie. HK Poprad podal v zmysle Disciplinárneho poriadku SZĽH podnet na začatie disciplinárneho konania.

Ihneď po zákroku na člena popradskej defenzívy vstúpil na ľadovú plochu tímový lekár MUDr. Martin Lajoš. Poskytol mu lekársku pomoc a pripravil na transport do nemocnice. „Joona utrpel otras mozgu a tržnú ranu do vlasovej časti hlavy vpravo,“ opísal úraz Lajoš.

V nemocnici ho čakali ďalšie vyšetrenia. „Bol na CT, röntgene a neurológii. Našťastie sme tam nič patologické nenašli,“ vyvrátil vážnejší stav.

Dobu liečby nemožno určiť presne. „Sú tri typy otrasu mozgu – ľahký, stredný a ťažký. Pri ľahkom by sme ho mohli postaviť na ľad za 10 – 14 dní. Ak by mal ťažký, nemal by hrať 2 – 3 mesiace,“ upresnil.

Všetko bude závisieť od priebehu liečby. Primár Oddelenia úrazovej chirurgie s JIS je optimistický. „Vyzeralo to dramaticky, ale Joona je ako hokejista „naučený“ na rôzne zásahy a ataky. Uvidíme, ako sa bude cítiť a to rozhodne.“

Aktuálne je už opora zadných radov v domácej liečbe. „Po dvoch dňoch hospitalizácie sme ho pustili domov a o týždeň sa príde ukázať,“ uzavrel Lajoš.

Po krušných dňoch prehovoril aj miláčik popradského publika. „Chcem všetkým fanúšikom veľmi pekne poďakovať za podporu. Teraz sa musím trochu zotaviť, ale skôr či neskôr sa vrátim,“ odkázal Joona Erving.

Celý klub želá Joonovi skoré uzdravenie!