Útočné rady Popradu posilnil Patrik Koyš
16. mája 2018
Seniorský tím sa zíde na letnej príprave
18. mája 2018

Juraj Bondra: Snažím sa priniesť pohľad na hru z iného uhla, dôležitý je dialóg medzi nami

Aj v nasledujúcej sezóne bude členom realizačného tímu skúsený hokejový odborník Juraj Bondra. Aké budú jeho úlohy a v čom tkvie najväčší problém pri výbere správnych hráčov?

Aké budú vaše úlohy v budúcej sezóne v rámci popradského klubu?

Pomáham trénerom pri skladaní mužstva a robiť akýsi dohľad nad tréningovým procesom. Budeme viesť dialógy ohľadom toho, ako to všetko vyzerá aj z iného uhla pohľadu.

Ako sa zapájate do tvorby nového kádra?

Dennodenne túto závažnú a rozhodujúcu záležitosť v klube preberáme a riešime. Už sú preč tie časy, kedy sa pozeralo len na hokejové schopnosti hráčov. Ide o komplexný rozbor každého jedného z nich. Všetko sa však ukáže až na ľade.

Na čo si pri hľadaní dávate najväčší pozor?

V minulej sezóne sa nám podarilo výborne vyskladať brankársky post, čo musíme opäť zopakovať. Neuspeli sme na poli obrancov, na čo si teraz dávame veľký pozor. Čo je však najzložitejšie, pri nich ide o nedostatkový tovar a sú neuveriteľne drahí… Samozrejme berieme dôraz na odchovancov. No aj oni sa chcú posúvať ďalej a aj ich finančné nároky po úspešných sezónach narastajú. Všetci však majú popradské srdce a to nám môže pomôcť. Na trhu s hráčmi sa snažíme rozvíriť vodu o čosi aktívnejšie, a to nie len v zámorí ale aj v takmer všetkých európskych ligách. Nedalo sa však doteraz pracovať úplne efektívne, keďže sa črtajú smerom k legionárom rôzne obmedzenia. Čo sa týka juniorov, tam narážame na problém ich odchodov do projektov. Minulý rok im to až tak veľmi nepomohlo a aj tá účasť na MS do 20 rokov nebola počtovo nakoniec dobrá.

 

Facebook komentáre