Kamzíci navštívili špeciálnu školu a centrá pre seniorov

Šport je cesta, ktorá by mala každého spájať. A Kamzíci sa v tomto činili. V priebehu týždňa navštívili Špeciálnu základnú školu na Partizánskej ulici či denné centrá pre seniorov v popradských častiach mesta, aby svojou prítomnosťou všetkých potešili a zároveň pozvali na hokejové zápasy.

V stredu si to po tréningu trojica Kamzíkov v zložení Michael Vandas, Dominik Kramár a Patrik Svitana spolu s marketingovým tímom namierila do mestských častí Popradu, kde navštívili Denné centrá v Spišskej Sobote, v Xenóne na sídlisku Juh a taktiež aj Denné centrum v časti Stráže. „Nezabúdame ani na tých, ktorí majú ťažšie životné príbehy a tobôž nie na generáciu pred nami, ktorá sa zapríčinila aj na úspechoch nášho klubu,“ vyjadril sa k aktivite riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Cieľom tejto akcie bolo vyčariť úsmev na tvárach všetkých zúčastnených, pozvať ľudí na tribúny popradského zimáku v každom veku a nájsť im spôsob trávenia voľného času. Mnohí zúčastnení v tejto akcii si dodnes pamätajú postup do federálnej ligy, našli sa aj bývalí hráči. „Budeme radi, ak uvidíme na tribúnach viaceré generácie a aj touto cestou si ich uctíme. Zároveň ich dostaneme medzi mladých ľudí, pretože nielen hokej, ale šport spája ľudí a vytvára komunitu,“ poznamenal Jurinyi.

Hráči sa tešili veľkej obľube, či už u žien alebo chlapov. „Veľmi sme sa potešili tejto návšteve a darčekom v podobe vstupeniek. Chlapcom pôjdeme fandiť na štadión. Poprad patrí na najvyššie priečky,“ s úsmevom sa rozhovoril dôchodca Milan.

Rovnaké pocity zažívali aj žiaci Špeciálnej základnej školy na Partizánskej ulici. Hokejisti Popradu ich taktiež poctili svojou návštevou. Dohromady rozdali 38 vstupeniek na najbližší domáci duel proti MHk 32 Liptovský Mikuláš.