Nárast publicity HK Poprad v médiách za poslednú sezónu
7. mája 2017
HK Poprad zahájil letnú prípravu
9. mája 2017

Kamzíci odštartovali letnú prípravu behom Wings for Life World Run

Hráči a realizačný tím HK Poprad sa zúčastnili pretekov Wings for Life World Run. Ide o preteky, počas ktorých každý prišiel do cieľa a navyše pomohol dobrej veci. Celé podujatie má totiž charitatívny význam a registračné poplatky putujú na výskum poranení miechy.

Kamzíci bežali spolu s celým svetom
Celosvetové podujatie sa konalo 7. mája v Bratislave. V rovnakom čase však v lokalitách po celom svete štartovali všetci bežci. Všetci vyštartovali v tom istom momente – o 13:00 hod. nášho času.

Do cieľa dobehol každý
Pol hodiny po tom, čo odštartoval beh, vyrazila a začala dobiehať bežcov aj pohyblivá cieľová čiara, tzv. Catcher Car. Koho na trati dobehla, ten beh skončil. Catcher car sa začínal pohybovať rýchlosťou 15 km/hod., jeho rýchlosť sa po každej hodine zvyšovala. Preteky sa ukončili, keď Catcher Car dobehlo najlepšieho muža a ženu na trati.

Prečo sa Kamzíci zapojili do tohto podujatia?
Súčasťou tohto podujatia sú ľudia ktorým záleží na druhých a ktorí sa radi zabávajú pri tom, čo robia. To bol aj prípad tímu popradských hokejistov, ktorí okrem zábavy zároveň neoficiálne odštartovali letnú prípravu. „Som rád, že sme sa v spolupráci s Red Bullom mohli zúčastniť tejto akcie. Behali sme najmä za druhých a verím, že pomôžeme dobrej veci. Všetci členovia nášho tímu podali solídny výkon a zároveň sa naladili na oficiálne odštartovanie letnej prípravy,” zhodnotil podujatie riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. Zároveň vyjadril spokojnosť s účasťou. „Behu sa nezúčastnili len hráči ale aj tréneri mládeže a ľudia pracujúci v backgrounde klubu.”  Spokojný a plný zážitkov bol aj manažér tímu Patrik Molota. „Tento beh hodnotím kladne, bolo to prospešné nielen pre nás, ale najmä pre tých, ktorým môžu príspevky na výskum pomôcť pri poranení miechy. Tejto akcie sa radi zúčastníme aj v budúcnosti.”

Kto reprezentoval náš klub?
Hráči A-mužstva:
Ľubomír Dinda, Peter Lichanec, Andreas Štrauch,
Hráči juniorského tímu:
Rastislav Václav, Martin Krempaský, Peter Bjalončík, Boris Brincko, Boris Šterbák, Miroslav Olejník, Peter Bednarčík, Lukáš Toma, Marek Krmenčík,
Tréneri: Marcel Ozimák, František Štolc, Ľubomír Pichoňský, Stanislav Salát, Martin Tekáč, Ondrej Homa,
Zamestnanci: Ľudovít Jurinyi, Patrik Molota, Petra Muranicová, Martina Špitková, Kristína Špitková, Branislav Babjak

Fotogalériu z bežeckého podujatia vám prinesieme v najbližších dňoch na Facebooku HK Poprad.

Facebook komentáre