Preview zápasu Dukla Trenčín vs HK Poprad
29. novembra 2019
Poprad podal opäť skvelý výkon, tentokrát raboval v Trenčíne
29. novembra 2019

Kamzíci opäť posilňujú káder. Pod Tatry sa sťahuje americký center Colin Jacobs!

Prestupové snaženie HK Poprad neutícha ani počas prebiehajúcej sezóny a Kamzíci na čele s vedením klubu neustále pracujú na tom, aby tím dosahoval iba tie najvyššie méty. Káder sa počas sezóny už značne obmenil, pričom teraz prichádza ďalšia zmena, a to v podobe príchodu urasteného centra, Američana Colina Jacobsa.

Pre 26-ročného útočníka to bude vôbec jeho prvé pôsobenie v Európe a za svoj prvý klub na starom kontinente si vybral práve Poprad. Pozitívne referencie na mesto a hokejový klub navyše dostal od svojho kamaráta a bývalého spoluhráča, Justina Buzzea, ktorý pod Tatrami pôsobil na konci minulej sezóny. “Mesto je zatiaľ úžasné, pričom doposiaľ sa mi najviac zapáčili Tatry a náš štadión. Všetci v klube ma navyše privítali veľmi priaznivo. Niekoľkí moji bývalí spoluhráči mi povedali, že HK Poprad je dobrý klub, liga je na kvalitnej úrovni a som rád, že som dostal túto príležitosť a budem sa ju snažiť využiť,” vyjadril svoje pocity zo začiatku popradského dobrodružstva americký rodák.

Po začiatku vo svojom predošlom klube Utah Grizzlies sa Colin rozhodol, že svoju budúcnosť spojí práve s popradským hokejom. “Čo sa týka tímových ambícií, určite čím viac vyhráme, tým lepšie to bude. Z osobného hľadiska sa budem snažiť naďalej zlepšovať, posúvať sa ako hráč a strieľať čo najviac gólov. Tým mužstvu dokážem pomôcť najlepšie,” dodala nová zámorská akvizícia Kamzíkov. “Ráno som sa ešte stihol porozprávať s trénermi, určili sme si moje úlohy a ja sa budem snažiť ich plniť najlepšie ako viem. Veľmi sa na všetko teším a už sa nemôžem dočkať, ako to celé začne,” uzavrel.

K zisku prvej tohtosezónnej zámorskej posily sa už tradične vyjadril aj riaditeľ HK Poprad, Ľudovít Jurinyi. “S Colinom sme sa dohodli na jednomesačnom skúšobnom kontrakte, počas ktorého má možnosť presvedčiť nás o svojom zotrvaní. Veríme, že bude posilou a keďže máme v tíme už 8 legionárov, iba čas ukáže, či sa s niekým z nich nebudeme musieť rozlúčiť,” prezradil detaily kontraktu najvyšší predstaviteľ Kamzíkov.

Aktuálne sa v Colinovom prípade riešia administratívne úkony, sám hráč je však pripravený naskočiť už v nedeľňajšom zápase proti Liptovskému Mikulášu. Nová akvizícia nastúpi s číslom 17.

Facebook komentáre