Kamzíci sa spoločne stretnú na ľade

Prípravy na nový ročník najvyššej slovenskej hokejovej súťaže neobchádzajú ani popradský tím. V pondelok popoludní vykorčuľujú Kamzíci prvýkrát v tejto sezóne na ľad Zimného štadióna mesta Poprad. Pod taktovkou hlavného trénera Petra Mikulu začnú spoločnú prípravu.

Po výsledkoch z testovania na ochorenie COVID-19 sa prvý pracovný deň nového mesiaca bude trénerskému tímu hlásiť takmer kompletný A-tím. Chýbať bude len odcestovaný Mike Dalhuisen. „Okrem hráčov so zmluvami budú do prípravy zapojení všetci mladíci, ktorí absolvovali spoločnú letnú prípravu,“ prezradil lodivod Podtatrancov Peter Mikula.

Okrem známych tvári z vlaňajška si popradský dres oblečie aj kvarteto hráčov Dávid Skokan, Patrik Lušňák, Adam Drgoň a Jakub Müller, ktorý absolvuje v tíme skúšku.

Vzhľadom na vývoj pandémie sa celý priebeh tréningového procesu uskutoční na základe usmernení a opatrení pri organizovaní športovej činnosti. Zdravotná komisia SZĽH odporúča, aby tréningy prebiehali bez prítomnosti verejnosti. Zároveň sa zamedzuje prístup nepovolaných osôb do bezprostrednej blízkosti hracej plochy, kde by takéto osoby mohli prísť do kontaktu s hráčmi alebo trénermi.