Dávid Bondra aj naďalej Kamzíkom
22. júla 2018
Do Havířova na prvý prípravný duel
2. augusta 2018

Kamzíci sa zišli na ľade

Pod vedením trénera Stantiena začali hráči HK Poprad s prípravou na ľade pred novým ročníkom Tipsport Ligy. Pre prebiehajúce rekonštrukčné práce na ľadovej ploche Zimného štadióna mesta Poprad sa prechodným domovom modro-bielych stala opäť susedná Spišská Nová Ves.

Úvod prípravy bude spojený aj s cestovaním do Spišskej Novej Vsi. „Nepredstavuje to veľký problém, ale doma je doma. V Poprade majú chalani všetko k dispozícii, maséri majú teraz viac práce, aby všetko doniesli a prichystali,“ začal svoje rozprávanie tréner HK Poprad Roman Stantien.

Prvý deň na ľade bol pre všetkých náročný. „Bolo vidieť, že išlo o prvý tréning v ranných hodinách. Nebolo to nič moc, ale od zajtra budeme fungovať v normálnom režime,“ priblížil lodivod Kamzíkov.

Mužstvo sa po krátkom oddychu zišlo takmer v plnej zostave. Nechýbalo ani viacero juniorov. „Na ľade bol široký káder, chýbali ešte legionári, ktorí prídu koncom mesiaca. Vyskytol sa nám problém a budeme musieť doriešiť otázku obrancov. Dobrá správa je, že máme dostatok útočníkov,“ dodal.

Presný menoslov kádra ešte nie je známy. Adeptov na dres s kamzíkom na hrudi je stále viacero. „Ešte by som to neupresňoval. Na 80-90% je to jasné, ale tí chalani to budú musieť potvrdzovať deň čo deň. Je to profesionálny šport,“ pokračoval kormidelník Podtatrancov.

Od začiatku čaká popradských hráčov zaberačka. Okrem prípravných zápasov absolvujú náročné tréningy. „Dvakrát do týždňa budeme trénovať dvojfázovo, trikrát len v doobedňajších hodinách. Samozrejme nebude chýbať ani posilovňa,“ uzavrel Statnien.

 

Na prvom tréningu boli prítomní títo hráči:

Brankári: Vladimír Kováč, Tomáš Vošvrda, Kristián Budinský

Obrancovia: Daniel Brejčák, Boris Česánek, Štefan Fabian, Boris Brincko, Marcel Petran, Martin Semaňák, Ján Ťavoda, Martin Krempaský

Útočníci: Samuel Takáč, Samuel Mlynarovič, Patrik Svitana, Patrik Koyš, Radomír Heizer, Marek Zagrapan, Dávid Bondra, Lukáš Paukovček, Radoslav Macík, Matúš Paločko, Peter Bjalončík, Jindřich Abdul, Nicholas Bondra, Marcel Haščák, Boris Martančík, Lukáš Olejník, Rastislav Václav, Matej Paločko

Facebook komentáre