Kamzíci v karanténe (2. časť)
20. októbra 2020
Hráči Popradu sa vrátili do tréningového procesu
26. októbra 2020

Kamzíci v karanténe (3. časť)

Tipos extraliga odštartovala v plánovanom termíne, nie však v plnom zložení. Koronavírus narušil hrací plán ligy. Niektoré kluby nestihli odohrať viac ako 1 zápas. Vírus zastavil aj popradských hokejistov. U väčšiny z nich sa objavil pozitívny výsledok, a preto ostal celý tím doma. Ako sa s tým vysporiadali Kamzíci?

Peter Mikula
Ja som odišiel tráviť tieto chvíle na chalupu, kde som spoločne s manželkou. Je to ťažké, pretože chceme robiť, ale nemôžme. Musíme sa však prispôsobiť okolnostiam.

Lukáš Handlovský
V období karantény som sa odpratal na chalupu na Liptov, kde som vedel, že môžem aj niečo spraviť okrem ležania. Bol som tam so spoluhráčom Miroslavom Preisingerom, takže sme mali rovnaký program. Kosili sme trávu, rúbali drevo, naháňali kuny a odpočítavali dni na slobodu…

Michael Vandas
Čítal som knižky, varil a učil sa Nemčinu. Objednal som si stacionárny bicykel. Naozaj už bude zo mňa Sagan :-). Mali sme potopy okolo domu, tak som vytiahol aj gumáky a zahral sa na detské časy, keď sme robili hrádze a púšťali loďky. Samozrejme som zachraňoval dom, nech nejde voda dnu. Počas ďalších dní som zatepľoval povalu so sklenou vatou a učil sa lepiť dlažbu. Mal som aj vtipnú príhodu, keď som zachraňoval neter pred pavukom, ktoráho mala v izbe. Vždy si niečo nájdem.

Joona Erving
Bol som doma a poriadne som si oddychol. Spal som aj 12 hodín denne. Kvôli pohybu som cvičil jogu. Veľa som študoval a pripravoval sa na skúšky, ktoré ma čakajú na vysokej škole.

Marek Hudec
Samozrejme to bola nepríjemná skúsenosť byť na 10 dní takpovediac odstrihnutý od sveta a normálneho života, ale aj tak som sa čas v priebehu karantény snažil využiť zmysluplne. Každý deň som si v rámci možností niečo zacvičil, aby bol návrat na ľad o niečo jednoduchší a veľa som čítal. Verím, že toto obdobie všetci úspešne a v zdraví zvládneme a čoskoro sa vrátime do normálneho režimu.

Facebook komentáre