Akú šancu dostávajú(li) juniori medzi mužmi HK Poprad?
24. októbra 2018
Preview zápasu HK Poprad vs HC Košice
26. októbra 2018

Kamzíci v národných výberoch

O malú chvíľu štartuje prvá reprezentačná prestávka sezóny 2018/2019. Kamzíci budú mať počas reprezentačného obdobia, ktoré sa začína 5. novembra až trojnásobné zastúpenie v národných tímoch.

Prvým nominovaným sa stal brankár popradských Kamzíkov, Slovinec, Luka Gračnar, ktorý absolvuje so slovinskou reprezentáciou turnaj v Bielorusku (8. – 10. novembra 2018). Slovinsko sa postupne stretne s výbermi Lotyšska, Bieloruska a Francúzska. V prebiehajúcom ročníku Tipsport Ligy odchytal Luka Gračnar 9 zápasov, v ktorých si pripísal 1 čisté konto a v hodnotení brankárov mu v rámci celej ligy patrí 3. miesto s vyše 94 percentnou úspešnosťou.

Do slovenskej reprezentácie obdržal pozvánku popradský krídelník Dávid Bondra. Slovenská reprezentácia sa zúčastní Nemeckého pohára vo Krefelde v termíne od 8. do 11. novembra 2018. Dávid Bondra sa v reprezentácii predstavil už na vlaňajších MS v Dánsku, kde si v siedmich zápasoch pripísal 2 body za 1 gól a 1 asistenciu. Za reprezentáciu Slovenska odohral 15 zápasov so ziskom 6 bodov (3+3). Aktuálne je s ôsmimi gólmi najlepším popradským strelcom v prebiehajúcom ročníku.

Popradský klub bude mať zastúpenie aj v lotyšskej reprezentácii, ktorá taktiež absolvuje turnaj v Bielorusku. V lotyšskom drese sa predstaví obranca Arturs Salija. Salija odohral v seniorskej reprezentácii 22 zápasov a na svoje konto si pripísal 4 body (3+1). Arturs Salija nazbieral v tejto sezóne za popradských Kamzíkov v šestnástich zápasoch 3 body (1+2).

HK Poprad želá trojici Kamzíkov úspešné pôsobenie v národných výberoch.

Facebook komentáre