Kamzíci zaslúžene zdolali Michalovce

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Kamzíci už pred očami nového trénera Mikulu mohli ísť do vedenia v 6. minúte, Vandas v prečíslení dvaja na jedného volil strelu, netrafil však bránku. O minútu neskôr strelou švihom prekonal gólmana hostí Zagrapan, z bránkovej čiary odpálil v páde puk obranca Michaloviec. Popradčania dostali v 9. minúte výhodu päťminútovej presilovky, nič v nej nevymysleli, až tesne po jej skončení sa dostal do obrovskej šance Bjalončík, Trenčan výborne zasiahol betónom.

Prvú väčšiu príležitosť v druhej tretine si vypracoval hosťujúci Ventelä, ktorý ostal zabudnutý na pravom kruhu, Vošvrda sa stihol presunúť. V 30. minúte sa natlačil pred  domáceho gólmana Safaralejev, ani on nedokázal skórovať. O dve minúty neskôr dostali Kamzíci výhodu presilovky o dvoch hráčov v trvaní 100 sekúnd, vo viacerých dobrých príležitostiach nepretlačili puk do bránky. V záverečných dvoch minútach Popradčania zatlačili hostí v ich pásme, postupne spálili výborné šance Bjalončík, Paukovček, Mlynarovič a Vandas.

Hneď v úvode tretieho dejstva sa dostal do výbornej pozície Takáč, Trenčan strelu vyrazil betónom.  O necelé štyri minúty zakombinovala trojica Handlovský, Vandas a Paukovček, posledný menovaný zakončil z prvej bekhendom, ale minul bránku. V 53. minúte výborne popradská obrana zblokovala Hvilu, do protiútoku vyrazil Zagrapan s Takáčom, popradská deviatka pekne zatiahla puk medzi kruhy a nedala Trenčanovi šancu – 1:0. Michalovce sa niečo snažili spraviť s nepriazňou osudu, odvolali brankára, usadili sa v pásme, šancu si nevypracovali a dokonca sa vystavili do postavenia mimo hry. Následne sa musel vrátiť ich brankár naspäť do bránky. Po vhadzovaní a získanom puku založili Michalovce útok, Trenčan vyštartoval na striedačku, puk získal Takáč, prihral ho Leclercovi a ten spečatil výsledok duelu – 2:0.

Góly: 53. Zagrapan (Takáč), 59. Leclerc (Takáč)

Rozhodovali: Valach, Kókai – Durmis, Soltész

Vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše Hančák 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky 0:0, oslabenia 0:0

1 814 divákov

iZlato hráč zápasu: Joona Erving – Adam Trenčan

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Kozák, Ulrych, Brejčák, Kramár, Erving, Ťavoda, Magovac – Handlovský, Bjalončík, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Mlynarovič, Paukovček, Kundrik – Králik, Matej Paločko, R. Svitana

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (Surák) – Dalhuisen, Ventelä, Hančák, Mesikämmen, Vorobjev, Kolba, Zekucia – Giľák, Lalancette, Mašlonka – Juusela, Galamboš, Mesároš – Safaralejev, Linet, Hvila – Chalupa, Toma, Hamráček – Borov

Hlasy po zápase:

Ján Šimko (asistent trénera HK Poprad) – Chlapci tento zápas odreli do poslednej kvapky potu. Verili sme dnes, že tie tri body zoberieme. Sme veľmi štastní za víťazstvo, súper podal oduševnený výkon. Verím, že nám pomôže do budúcna.

Miroslav Chudý (tréner HK Dukla Ingema Michalovce) – Opäť odchádzame zvonku bez bodu, nedali sme gól, s tým sa u hostí boríme. Síce sme dreli, ale nedali sme gól. Zápas bol o tom, kto dá ten gól, priklonilo sa to na domácu stranu. Snažili sme sa, v prvej tretine sme ubránili aj presilovku na päť minút, keď sme prišli po likvidačnom faule o Hančáka. Snažíme sa, bojujeme, ale nie a nie dať gól. My odchádzame s prázdnym, ale verím, že sa to čoskoro zmení.